Zyski dolara, Euro Falls jako konflikt Ukrainy eskaluje ataku stacji jądrowej przez Investing.com

8da71c416ceb37b4a81acac8e3c0b88a

Zyski dolara, Euro Falls jako konflikt Ukrainy eskaluje ataku stacji jądrowej przez Investing.com

© Reuters. Przez Piotra Pielęgniarka

Investing.com – Dolar USA obrotował wyższą, podczas gdy euro skierował się do jego najgorszego tygodnia w dziewięciu miesiącach, gdy intensyfikacja wojny na Ukrainie skłoniła bezpieczne przepływy, a także uderzenie w europejskie oczekiwania wzrostu.

o 2:50 AM ET (0750 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem sześciu innych walut, o 0,3% wyższej w 98,055.

EUR / USD spadł 0,5% do 1,1012, tuż powyżej najniższego poziomu od 202020. Jednolita waluta straciła prawie 2% wobec waluty amerykańskiej w tym tygodniu, co byłoby najgorszym tygodniem od czerwca 2021 r.

Katalizator do najnowszego Ruchy Forex było atakiem rosyjskich wojsk na Elektrowni jądrowej Ukrainy Zaporizhezhia, największy z tego rodzaju w Europie, jak Moskwa zaciska uchwyt na południowym sąsiada.

Ceny energii wzrosły podczas tego konfliktu jako zachodnie sankcje w Rosji po jego inwazji Ukraina podniosła obawy o ciężkich niedoborach energii, głównie w Europie, biorąc pod uwagę znaczenie Rosji w dostarczaniu regionu z ropą i gazem.

Rosja przejęcie kontroli nad nitką elektrownią lub renderowanie nieaktywnych, może tylko dodać do tej narracji, ze szkodą dla przyszłego europejskiego wzrostu gospodarczego.

“Ta wojna będzie niszczycielska na Ukrainie. Jeśli chodzi o Rosję, krótkie i długoterminowe implikacje na pewno zranią gospodarkę. Ale kraje UE będą również wśród tych, które zostaną cofnięte przez te sankcje” – powiedział analitycy na ing , w notatce.

Również dodawanie wsparcia do dolara było potwierdzeniem przez federalne krzesło rezerwowe w Jerome Powell, drugiego dnia jego półrocznych zeznań na Kongresie, że wspierał 25-punktową podwyżkę na posiedzeniu na posiedzeniu Banku Centralnego w tym miesiącu, aby walczyć gwałtowny inflację.

Główne wydanie danych ekonomicznych piątek będzie miesięczny zatrudnienie USA Raport, o 8:30 ET (1330 GMT), który ma pokazać kolejny miesiąc silnego wzrostu pracy, zapewniając Fed z miejscem na podnoszenie stóp procentowych.

Podczas gdy inflacja jest również kwestią w Europie, rosyjska inwazja na Ukrainę zagraża wykolejeniu europejskiego ożywienia gospodarczego z pandemii i opóźnienia jeszcze bardziej dalsze postępy europejskiego banku centralnego wobec normalizacji polityki.

“Wpływ Wojny na wzrost strefy euro może być w dowolnym miejscu w regionie 0,3% -1,0%, a EBC będzie stąpanie bardzo ostrożnie, jeśli chodzi o zasady dokręcania” ING dodano.

Elsevhere, USD / JPY Flated o 115,47, GBP / USD spadły o 0,2% do 1,3325, a AUD / USD wspiął się o 0,3% do 0,7351, a australijski dolar pomógł gwałtowny wzrost cen towarowych.