Zwykle fabryczne USA nieoczekiwanie wzrastają we wrześniu przez Reuters

Zwykle fabryczne USA nieoczekiwanie wzrastają we wrześniu przez Reuters

Zwykle fabryczne USA nieoczekiwanie wzrastają we wrześniu przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Photo: Spawacz pracuje podczas budowy ramki autobusowej w BYD Electric Bus Factory w Lancaster, Kalifornia, USA, 1 lipca, 2021. Reuters / Mike Blake 2/2

Waszyngton (Reuters) – Nowe zamówienia na nieoczekiwanie wyroby z USA Rose we wrześniu, choć produkcja pozostaje ograniczona przez niedobory wejściowe.

Departament Commerce powiedział w środę, że zamówienia fabryczne wzrosły o 0,2% we wrześniu. Dane na sierpnia zostały zmienione w dół, aby pokazać zamówienia rosnące 1,0% zamiast 1,2%, jak wcześniej zgłoszono. Ekonomiści ankietli przez Reuters mieli przewidywane rozkazy fabryczne niezmienione. Zamówienia zyskały 17,6% na zasadzie rocznie.

produkcji, co stanowi 12% gospodarki, jest napędzany przez jeszcze silne zapotrzebowanie na towary, pomimo wydawania przesunięcia z powrotem do usług. Przedsiębiorstwa odbudowują wyczerpane zapasy, ale niedobory pracy i surowców stemming z pandemii Covid-19 pozostać wyzwaniami.

Powszechne niedobory powstały wzrost gospodarczy do jego najwolniejszego tempa w ciągu ponad roku w trzecim kwartale.

Instytut Badania Zarządzania zaopatrzeniem w poniedziałek wykazał działalność produkcyjną zwolnioną w październiku, ze wszystkimi branżami zgłaszającymi czasami rejestrowanymi dla surowców.

Wzrost towarów fabrycznych w wrześniu prowadzono przez maszyny, metale podstawowe i wyrobione wyroby metalowe. Ale zamówienia na komputery i produkty elektroniczne, sprzęt do transportu, jak również sprzęt elektryczny, urządzenia i komponenty spadły, prawdopodobnie z powodu niedoboru chipów globalnego. Przesyłki

wzrosły o 0,6% po uzyskaniu 0,1% w sierpniu. Zapasy w fabrykach zastrzelonymi 0,8% we wrześniu. Nieprawidłowe zamówienia w fabrykach wzrosły o 0,7% po wznoszeniu 0,9% w sierpniu.

Departament Commerce zgłosił również, że zamówienia dla kapitału nieograniczego Towary, z wyłączeniem samolotów, które są postrzegane jako miara planów wydatków na sprzęt, wzrosła o 0,8%, jak zgłoszono w zeszłym miesiącu.

, który sugeruje potencjalne odbicie w wydatkach biznesowych na sprzęt po zakontraktowaniu w trzecim kwartale po czterech prostych kwartałach dwucyfrowego wzrostu, choć inflacja mogła cięła w zyski.

przesyłek tych tak zwanych rdzeniowych towarów kapitałowych, które są wykorzystywane do obliczania wydatków sprzętu biznesowego w raporcie PKB wzrosły o 1,4%, jak poprzednio zgłoszono.

.