Zwroty zatorów drogowych, ale odbywa się z domu pozostawia śródmieście puste przez Reuters

Zwroty zatorów drogowych, ale odbywa się z domu pozostawia śródmieście puste przez Reuters

Zwroty zatorów drogowych, ale odbywa się z domu pozostawia śródmieście puste przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Ruch jest na zdjęciu w Twilight wzdłuż 42nd St. na Manhattan Borough of New York, USA, 27 marca 2019 r. Reuters / Carlo Allegri / File Photo

przez Tina Bellon

(Reuters) – Puste drogi i czystsze powietrze w Początek pandemii ustąpił drogę do stopniowego powrotu ruchu drogowego w wielu globalnych miastach, ale w USA i Wielkiej Brytanii Centra śródmieściowe pozostają mniej zajęci, ponieważ pracownicy biurowi nadal pracują w domu, zgodnie z badaniem opublikowanym we wtorek.

Wycieczki do dzielnic domowych były o 22% poniżej poziomów przedpremackich, a aż do 49% w San Francisco, gdzie wielu pracowników technologicznych nadal pracuje zdalnie, badanie ruchu 2021 o ponad 1000 miast przez Transport Analytics Firm Inrix Inc pokazał.

trasów w Wielkiej Brytanii pozostają o 19% poniżej poziomu przedm pandemicznego, ale wracają do siły przedkorożkowej w Niemczech, prawdopodobnie wynikiem mniejszych Niemców W domu, powiedział Bob Pishue, analityk transportu Inrix i autor badania.

“W U.

(Grafika: Praca z domu pozostawia w centrum miasta, puste, https://graphics.reuters.com/autos-congestion/xmvjonklgpr/Chart.png)

ruchu, wskaźnik ściśle związany z działalnością gospodarczą i odzyskiwaniem, ogólnie Wrócił na nierównych poziomach na całym świecie, badanie pokazało.

, podczas gdy średnia kierowca Londyn straciła 148 godzin w ruchu w tym roku – większość każdego mieszkającego miejskiego i mniej więcej tak samo jak pre-pandemic – przeciętny kierowca miasta w USA stracił 36 godzin w ruchu, prawie 43% spadek z pre-pandemii poziomy.

(grafika: zwrócona ruchu globalnego, ale pozostaje poniżej poziomów wstępnych, https://graphics.reuters.com/autos-congestion/lbvgnlgnepq/Chart.png)

Różnice surowe są wynikiem różnych podejść do ograniczeń pandemicznych, strukturach centrów biznesowych w centrum miasta oraz zdolność pracowników do telekomunikacji, powiedział Pishue.

“Naprawdę nie jest jedna odpowiedź na wszystko, jest bardzo złożona” – powiedziała Pishue.

stawek szczepień nie wydaje się również wpływać na poziomy ruchu, przy czym zdalna praca jest większym kierowcą, powiedział Pishue. Na przykład w Waszyngtonie, zwykle jednym z najwyżej zatłoczonych miast USA, prawie 80% mieszkańców jest zaszczepionych, ale godziny utracone w ruchu pozostają 65%.

.