Złoto jako dolar wzmacnia, niepewność nad fed stożkowym oś czasu pozostaje przez Investing.com

Złoto jako dolar wzmacnia, niepewność nad fed stożkowym oś czasu pozostaje przez Investing.com

Złoto jako dolar wzmacnia, niepewność nad fed stożkowym oś czasu pozostaje przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Gold był w piątek rano w Azji. Żółty metal został ustawiony na zakończenie tygodnia na dół, ponieważ dolar wzmocnił i niepewność nad U.S Harmonogram Rezerwy Federalnej do rozpoczęcia zasobów zwężających się.

Gold Futures Edged w dół 0,03% do 1 799,45 USD do 12:27 am Et (4:27 AM GMT) i spadł o 1,6% na tydzień. Dolar, który normalnie się porusza odwrotnie na złoto, w piątek w piątek.

Niektórzy urzędnicy Fed, w tym Gubernator Fed Michelle Bowman, byli przekonani, że słabszy niż oczekiwano, że sprawozdanie z USA za sierpnia nie opóźniłoby aktywa zwężającego się w dalszej części 2021.

, jednak kolega Bowna, powiedział Chicago Prezydent Karola Evansa, powiedział W czwartek gospodarka USA jest jeszcze poza lasami, “i że wyzwania, w tym łańcuch dostaw i wąskie gardła na rynku pracy.

na Atlantyku, Europejski Bank Centralny (EBC) oddał decyzję polityczną w czwartek.

Chociaż bank centralny utrzymał stopę procentową niezmienioną na 0%, wskazano, że spowolniłoby to tempo zakupów w ramach Pandemicznego Programu Zakupu Wdionego w czwartym kwartale 2021 r. Jednak prezydent EBC Christine Lagarde był szybki, aby zapewnić rynki, które ” Pani nie zwęża się “.

na froncie danych, dane wydane w czwartek wykazały łącznie 310 000 osób początkowej bezrobotnej roszczeń przez cały tydzień. Tymczasem, SPD Gold Trust (P: GLD) powiedział, że jego gospodarstwa spadły do ​​998,17 ton Czwartek od 998.52 ton w środę.

w innych metale szlachetnych, srebro wynosiła 0,3%, podczas gdy Platinum Edged w górę 0,2%. Palladium skoczył 1,3%, odbijając się z ponad rocznego niska 2 143,69 USD w poprzedniej sesji.