Zdecentralizowane ubezpieczenie ekosystemu crypto przez partnerów BTC

Zdecentralizowane ubezpieczenie ekosystemu crypto przez partnerów BTC

Zdecentralizowane ubezpieczenie ekosystemu crypto przez partnerów BTC

Zdecentralizowane ubezpieczenie dla crypto ekosystemu

Ekosystem zdecentralizowanych finansów (DeFi) ekosystem nadal się rozwija, ponieważ coraz więcej osób korzysta z korzyści płynących z lepszego dostępu do rynku, niższych opłat i protokołów niepozbawialnych.

Jako szerokie określenie definiujące open finance dApps obejmujące szereg podsektorów, w tym zamianę platform takich jak Uniswap, protokoły pożyczek, takie jak Maker i Aave, platformy pochodne, takie jak Synthetix, i wiele więcej, ich popularność przekłada się na wyższą wycenę. Od początku roku łączna wartość zarządzanych aktywów w protokołach DeFi wzrosła ponad 23x do 24 mld USD od końca stycznia 2021 r.

Według jednego z wiodących dostawców danych kryptograficznych, CoinCodex całkowity limit rynku tokenów DeFi wynosi ponad 35 miliardów dolarów, co przekłada się na 3,45 procent dominacji. Najcenniejszy token DeFi, LINK, ma kapitalizację rynkową w wysokości 9,49 mld USD. Można to przypisać centralnej roli Chainlink w łączeniu większości deFi dApps z sprawdzonymi, rzeczywistymi danymi, które są najpopularniejszą zdecentralizowaną wyrocznią. Tymczasem całkowity wolumen obrotu wyniósł do 13,2 mld USD w ostatnim dniu, przy czym większość (82 procent) tokenów DeFi księguje zyski w porównaniu z USD.

Jednakże, podczas gdy te powstające produkty i usługi są uważane za bezpieczniejsze niż ich scentralizowane odpowiedniki, inteligentne kontrakty DeFi i stablecoins nadal niosą ze sobą znaczne ryzyko. Ponadto na rynkach wtórnych scentralizowana giełda kryptowalut stanowi zdecydowaną większość wolumenu obrotu. Tendencja ta prawdopodobnie będzie się utrzymywać, ponieważ inwestorzy instytucjonalni poszukują giełd, które spełniają wymogi regulacyjne. W związku z tym ograniczanie ryzyka musi wykraczać poza zmienność cen, aby uwzględnić bezpieczeństwo i użyteczność zasobów cyfrowych przechowywanych w gorących, zimnych aplikacjach do zarządzania kryptowalutami lub portfelach opartych na wymianie.

W listopadzie ubiegłego roku Bridge Mutual ogłosił utworzenie swojej platformy ubezpieczeń peer-to-peer dla protokołów DeFi (inteligentne kontrakty), stablecoins i scentralizowanych giełd kryptowalut. Podczas ostatniej prywatnej sprzedaży firmy o wartości 1,6 mln USD, zainteresowanie było ponad 9 mln USD – liczba ta wzmacnia wartość i użyteczność projektu. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zdecentralizowanego protokołu firmy, aby zapewnić lub wykupić ubezpieczenie dla inteligentnych kontraktów, stablecoins i scentralizowanych giełd. Stawiając rodzime tokeny BMI, dostawcy ubezpieczeń uzyskują pasywne czas i zysk akcji, gdy ludzie kupują ubezpieczenie. Użytkownicy mogą również zakupić ubezpieczenie uznaniowe natychmiast za pomocą aplikacji Bridge Mutual. W przypadku awarii lub ataku powodowie mogą zgłaszać roszczenia bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji. W tym czasie, stablecoin roszczeń występują automatycznie podane łatwo dostępne kanały cenowe. Jeśli cena stablecoin spadnie poniżej określonego progu, każdy, kto ma aktywną politykę, może złożyć wniosek i otrzymać zwrot do maksymalnej polisy.

W przypadku roszczeń wynikających ze strat wynikających z inteligentnych umów lub giełd, stosuje się wielofazowy proces głosowania. Ta zdecentralizowana autonomiczna organizacja (DAO) posiadaczy tokenów BMI opiera się na nagrodach i karach, aby zachęcić do legalnego głosowania nad roszczeniami. Ponadto wszystkie głosy są składane na ślepo i zapisywane do łańcucha bloków jednocześnie, co uniemożliwia współpracę. Uczestnicy muszą zmierzyć się z dwoma wynikami: głosowanie uczciwie prowadzi do bardzo wysokich nagród, podczas gdy nieuczciwe głosowanie skutkuje wykładniczo większą karą w zależności od tego, jak daleko do mniejszości głosujesz.

Podczas gdy inne zdecentralizowane protokoły ubezpieczeniowe wykorzystują podobne mechanizmy, unikalna infrastruktura wyróżnia Bridge Mutual. W szczególności projekt wykorzystuje protokół sieciOwy Polkadot, który obniża opłaty za gaz i zwiększa udział wyborców. Jako platforma nieprzechodnia, firma nie kontroluje, w jaki sposób fundusze są zarządzane lub reinwestowane, ani nie wymaga KYC. Znaczące zaangażowanie w protokół jest również zachęcane poprzez wprowadzenie kontekstu do wyników roszczeń, śledzenie historii głosowania członków DAO i brak centralnej rady doradczej. Wreszcie, Bridge Mutual jest jedynym zdecentralizowanym protokołem ubezpieczeniowym, który oferuje pokrycie dla stablecoins i scentralizowanych wymian.

“Nasz system jest całkowicie nieposiadany (nigdy nie mamy kontroli ani dostępu do funduszy jakiegokolwiek użytkownika w systemie) i nie dyktujemy osobiście, w jaki sposób fundusze są reinwestowane na platformie. W dłuższej perspektywie zamierzamy całkowicie zrewolucjonizować sposób działania ubezpieczeń. Obecnie ubezpieczenie jest kontradyktoryjne i kosztowne. Płacisz firmie ubezpieczeniowej pieniądze za polisę, a kiedy przychodzi czas, aby zapłacić na swoje roszczenie robią wszystko, co w ich mocy, aby odmówić roszczenia lub zapłacić jak najmniej. W niektórych przypadkach, nawet trzeba walczyć w sądzie o wypłatę. To zepsuty system, który bardzo by skorzystał na decentralizacji”, mówi Mike Miglio.By przy innowacyjnym podejściu do zdecentralizowanego ubezpieczenia, Bridge Mutual przyczynia się do dojrzewania rynku DeFi, oferując jednocześnie podstawowe pokrycie posiadaczom stablecoin i osobom handlującym na scentralizowanych giełdach kryptowalut. Dzięki temu kompleksowemu podejściu firma skutecznie niweluje przepaść między finansami denominowanymi w sektorze kryptowalut. W pierwszej kolejności Bridge Mutual dołożyła wszelkich starań, aby przynieść token BMI wszystkim zainteresowanym stronom. Aby zapewnić, że proces ten jest sprawiedliwy i skuteczny, firma przeprowadzi przejrzyste zdarzenie generowania tokenów (TGE) w dniu 30 stycznia 2021 r. Do wiadomości publicznej udostępniono kompleksowy podział sposobu działania TGE. Po TGE posiadacze tokenów BMI będą bezpośrednimi uczestnikami rozpoczęcia zdecentralizowanego ubezpieczenia DeFi, inteligentnych kontraktów, giełd i stablecoins.

Czytaj dalej na BTC Peers