Zarzuty nadużywania pracy Malezji zagrożenie dla modelu wzrostu eksportu przez Reuters

Zarzuty nadużywania pracy Malezji zagrożenie dla modelu wzrostu eksportu przez Reuters

Zarzuty nadużywania pracy Malezji zagrożenie dla modelu wzrostu eksportu przez Reuters

3/3 © Reuters. Plik Photo: Pracownik ładuje wiązki owoców oleju palmowego na plantacji palmowej w slim rzece, Malezja 12 sierpnia, 2021. Zdjęcie zrobione 12 sierpnia, 2021. Reuters / Lim Huey Teng / File Zdjęcie 2/3

przez Liz Lee, Mei Mei Chu i A. Ananthalakshmi

Kuala Lumpur (Reuters) – Rząd Malezji i firm muszą rozwiązać zarzuty montażowe nadużywania pracy robotników migrujących, którzy palili gospodarkę kraju lub zagrożenia wobec swojego modelu wzrostu eksportu, eksperci ostrzegają.

Malezja ma od dziesięcioleci ds. Pracowników migrujących w celu zasilania Produkcja i Rolnictwo Podstawowe, stając się integralną częścią globalnego łańcucha dostaw dla produktów jako zróżnicowanych jako półprzewodników, elementy iPhone, Rękawice medyczne i olej palmowy.

, ale jako poleganie na zagranicznej pracy wzrosło, więc mają skargi o obraźliwe warunki pracy i życia dla pracowników, którzy przychodzą głównie z Indonezji, Bangladesz i Nepal.

Trzecia największa gospodarka Azji Południowo-Wschodniej musi zreformować swoje prawa pracy i poprawić egzekwowanie, podczas gdy firmy powinny inwestować w celu zapewnienia lepszych warunków, powiedział 11 analityków, agencje ratingów, naukowców, konsultantów korporacyjnych i aktywistów przeprowadzonych przez Reuters.

W ciągu ostatnich dwóch lat, siedem firm malezyjskich, w tym największego na świecie producenta rękawicy i producenta oleju palmowego, w obliczu zakazów importowych USA ponad zarzuty pracy przymusowej. W zeszłym miesiącu, High-Tech Home-Appliance Maker Dyson Ltd Cut z jego największym dostawcą, malezyjską firmę, nad warunkami pracy.

“Jest to połączenie budzenia” – powiedział Anthony Dass, szef Badań Amback w Kuala Lumpur. “Jeśli Malezja nie zmienia się, a z globalnym koncentracją na praktykach środowiskowych, społecznych i zarządzania, przedsiębiorstwa mogą przenieść się do innych krajów”.

Departament Pracy Malezji nie odpowiedział na pytania O zmianie przepisów pracy kraju, a Ministerstwo Handlu nie odpowiedział na pytania dotyczące potencjalnych strat inwestycyjnych.

Minister zasobów ludzkich M. Saravanan przyznał wcześnie w tym miesiącu, że “problemy z przymusowym Pracy” wpłynęło na zaufanie zagranicznych inwestorów wobec dostaw produktów Malezji “. Wezwali firmy do ochrony praw pracowników i dobrobytu.

“Malezja stała się dzieckiem plakatu” w przypadku problemów z pracą przymusową, powiedział Rosey Hurst of London-oparty na etycznym doradztwie handlu etycznego wpływu. “A to zaczyna wykonywać szkody gospodarcze. Prawdziwa zmiana musi się wydarzyć”.

Hurst powiedział zapytania z globalnych inwestorów o praktykach pracy Malezji, w tym z menedżerów aktywów i firmami prywatnymi.

Inne azjatyckie węzeł produkcyjnych, w tym w Chinach i Tajlandii, napotykają podobne oskarżenia nadużycia pracy. Ale inwestorzy podjęli natychmiastowy interes Kontrola Malezji, a to może wpłynąć na przyszłe bezpośrednie inwestycje bezpośrednie i dostawy, analitycy mówią.

Wskaźniki pracy

Malezyjscy urzędnicy uznali nadmierne godziny nadliczbowe, niezapłacone płace, brak dni odpoczynku i niehigienicznych akademików. Warunki te należą do 11 wskaźników pracy przymusowej, zgodnie z Międzynarodową Organizacją Pracy (ILO).

Malezyjskich Prawo pozwala na więcej niż powszechnie przyjęte maksymalnie 60 godzin pracy w tygodniu i pozwala na pracę nad tym, co mają być dni odpoczynku.

“Ramy prawne w Malezji pozwala, a czasami czasami nalega, praktyki, które są na kursie kolizyjnym z wskaźnikami pracy przymusowej MOP,” powiedział Hurst.

Malezja W zeszłym miesiącu rozpoczął krajowy plan działania na temat pracy przymusowej, aby wyeliminować takie praktyki do 2030 r.

Kraj jest drugim największym na świecie Eksporter oleju palmowego i jego branża montażu wiórów konta na ponad dziesiątą globalnego handlu wiórów. Malezja miała około 2 milionów pracowników zagranicznych pod koniec 2020 r., 10% swojej siły roboczej i podwójnie 20 lat temu, zgodnie z Departamentem Statystyki. Grupy rządowe i pracy szacują aż 4 miliony bardziej nieudokumentowanych migrantów pracujących w kraju.

zagranicznych pracowników koncentruje się w produkcji, rolnictwie, budownictwie i usługach.

Jako Malezyjczycy nieśmiały od niższej opłaconej, pracochłonnej pracy, elektronikę w kraju, szczególnie opracowują szczególnie na migrantów, których leczenie zyskuje kontrolę.

Malezja miała najwięcej osób celnych i ochrony granic po Chinach. W lipcu Waszyngton umieścił Malezję na liście z Chinami i Korei Północnej o ograniczonym postępie w wyeliminowaniu handlu ludźmi, jego najniższy ranking.

Dyson. zakończył umowę z częścią producenta części ATA IMS BHD zaledwie kilka miesięcy po Malezyjskiej firmie opublikowało rekordowe zyski. ATA potwierdził pewne naruszenia, dokonał pewnych ulepszeń i powiedział, że jest teraz zgodny ze wszystkimi przepisami i standardami.

ATA powiedział Reuters w oświadczeniu, że nadchodzi praktyki na rzecz zrównoważonego i sprawiedliwego wzrostu wśród badania spółki i Malezji.

“dla ATA, to oznaczało relogowanie w niektórych praktykach, które od dawna jest normą, a nie tylko w Malezji, ale także za granicą, na przykład, nadmierne nadgodziny i więcej zaangażowania między kierownictwem a rangą oraz pracowników plików”, powiedziała firma .

“Nowoczesny niewolnictwo”

Kiedy Stany Zjednoczone w ubiegłym roku zakazał najwyższej rękawiczki Corp, największy na świecie producent rękawicy medycznych zgodził się zapłacić 33 miliony dolarów do pracowników, aby zwrócić opłaty rekrutacyjne, które zapłacili w swoich krajach domowych – które działacze, co powoduje dług niewola.

U.S. Customs Odwrócił zakaz po najlepszej rękawicy dokonał zmian.

Najlepsza rękawica powiedział Reuters w oświadczeniu, że eksporterzy muszą “śledzić najlepsze praktyki globalne, ponieważ oczekiwania klientów zmieniły się na przestrzeni lat”, dodając go “nie jest już wystarczający dla przedsiębiorstw, aby były opłacalne”.

Jego rówieśnicy postanowili również spłacić opłaty rekrutacyjne.

producentów oleju palmowego w Malezji, największym eksporterem na świecie szeroko stosowanego produktu po sąsiednim Indonezji, wydał dziesiątki milionów dolarów, aby poprawić warunki życia pracowników po podobnych zakazach.

Aby upewnić się, wyższe koszty z poprawy warunków pracy i życia niekoniecznie odejdą inwestorów.

“Firmy działające w Australii, Wielkiej Brytanii, UE i niektórych państw USA podlegają przepisom dotyczącym nowoczesnej niewolnictwa w łańcuchach dostaw” – powiedziała Nodeka Chike-OBI, dyrektor zrównoważonego finansowania w ratingach Fitch. “Mogą więc zaakceptować wyższe koszty w zamian za mniejsze ryzyko łańcucha dostaw”.

Wpływ na przemysł elektroniczny, który stanowi prawie 40% eksportu Malezji, w szczególności może mieć wpływ mnożnikowy na gospodarkę.

Dell Inc, Samsung Electronics (OTC: SSNLF) CO i Western Digital Corp (NASDAQ: WDC) posiadają zakłady produkcyjne w Malezji, podczas gdy Apple Inc (NASDAQ: AAPL) wykorzystuje lokalnych dostawców.

Samsung (KS: 005930) odmówił komentarza. Pozostałe firmy techniczne nie odpowiedziały na prośby Reuters o komentarz na ich malezyjskie operacje lub dostawców.

“Jeśli firmy zaczynają kontrolować i wyciągnąć kontrakty” z firm elektrycznych i elektronicznych “, będzie miało wpływ na gospodarkę” – powiedział Dass Amback.

(poprawia nazwę jednostki firmy Paragraf 29 do ratingów Fitch, a nie Fitch Solutions)