Zapasy przedsiębiorstw w USA jeszcze we wrześniu Reuters

Zapasy przedsiębiorstw w USA jeszcze we wrześniu Reuters

Zapasy przedsiębiorstw w USA jeszcze we wrześniu Reuters

© Reuters. Przegląd obszaru przygotowania produktu centrum realizacji Amazon jest widoczny w Baltimore

WASHINGTON (Reuters) – Zapasy biznesu w USA wzrosły nieco bardziej niż oczekiwano we wrześniu, prawdopodobnie jako hurtownicy i firmy zaopatrzone w sezon świąteczny, co może przyczynić się do wzrostu gospodarczego w czwartym kwartale.

Zapasy przedsiębiorstw wzrosła o 0,7% we wrześniu po uzyskaniu 0,3% w sierpniu, Departament Handlu powiedział we wtorek. Zapasy są kluczowym składnikiem produktu krajowego brutto. Ekonomiści ankietowani przez Agencję Reutera prognozowali, że zapasy przedsiębiorstw wzrosną we wrześniu o 0,6%.

Zapasy detaliczne wzrosły we wrześniu o 1,7% zamiast 1,6%, jak oszacowano w raporcie z góry opublikowanym w zeszłym miesiącu. Nastąpiło to po wzroście o 0,5% w sierpniu. Zapasy pojazdów silnikowych przyspieszyły o 3,1%, a nie o 3,2%, jak wcześniej informowano.

Zapasy detaliczne z wyłączeniem samochodów, które przechodzą do obliczania PKB, wzrosły o 1,1% zamiast 0,9% zgodnie z szacunkami w zeszłym miesiącu.

Zapasy przyczyniły się do historycznego 33,1% rocznej stopy wzrostu PKB w trzecim kwartale. Nastąpiło to po spadku o 31,4% w drugim kwartale, najgłębszym od czasu, gdy rząd zaczął prowadzić rejestry w 1947 roku. Zapasy hamowali PKB przez pięć kwartałów z rzędu.

Zapasy hurtowe wzrosły we wrześniu o 0,4%. Zapasy u producentów pozostały bez zmian.

Sprzedaż firmy wzrosła o 0,6% we wrześniu po wzroście o 0,9% w sierpniu. Przy wrześniowym tempie sprzedaży, zajęłoby 1,32 miesięcy dla firm, aby wyczyścić półki, bez zmian od sierpnia.