Wzrost hiszpańskich usług utrzymywał silny tempo w sierpniu: PMI przez Reuters

Wzrost hiszpańskich usług utrzymywał silny tempo w sierpniu: PMI przez Reuters

Wzrost hiszpańskich usług utrzymywał silny tempo w sierpniu: PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Zdjęcie: Kelner ma tendencję do klientów na tarasie w dzielnicy handlowej w Madrycie, Hiszpania, 27 lipca, 2021. Reuters / Juan Medina

Madryt (Reuters) – Aktywność w sektorze usług Hiszpanii rozszerzył się za piąty miesiąc z rzędu w sierpniu , Chociaż w wolniejszym tempie niż w poprzednich miesiącach, ponieważ wycofano więcej ograniczeń podróży COVID-19, ankieta wskazana w piątek.

IHS Markit’s Managers Index indeks (PMI) firm świadczących usługi, które stanowią około połowy Hiszpanii produkcji gospodarczej Hiszpanii, poślizgnęła się do 60.1 w zeszłym miesiącu, z 61,9 w lipcu i 62,5 w czerwcu. 50 znaków oddziela wzrost od skurczu.

“Obecna silna faza wzrostu w hiszpańskim sektorze serwisowym została utrzymana w sierpniu, ponieważ gospodarka nadal korzysta z rozluźnienia ograniczeń blokujących i udanych rolek szczepionek,” Andrew Harker, dyrektor Ekonomicznych w IHS Markit, powiedział.

. Koniec większości ograniczeń w Hiszpanii, aw innych krajach europejskich, w których kwarantanny zostały nałożone na turystów wracających do domu, pozwoliło hiszpańskiemu sektorowi turystycznemu starać się w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W rezultacie firmy zatrudniały więcej osób i wziął pracowników od furlough, dodał.

danych rządowych w czwartek wykazały bezrobocie, miało największy spadek sierpnia, jaki kiedykolwiek odnotował, gdy przemysł turystyczny częściowo odzyskał.

Wskaźnik inflacji kosztów wejściowych, w szczególności cen energii i wzrostu wynagrodzeń, pozostały troską o biznesmeni w sierpniu, powiedział IHS.

rosnących stawek szczepień i luźniejsze ograniczenia COVID-19 spowodowały wzrost gospodarki Hiszpanii przez lepsze niż oczekiwane 2,8% w drugim kwartale. Rząd oczekuje 6,5% wzrostu w tym roku po rejestrze 2020 r. 10,8% skurczu.

.