Wzrost gospodarczy w Korei Południowej spowalnia jako krawężniki wirusa, wydatki z Bloomberga

Wzrost gospodarczy w Korei Południowej spowalnia jako krawężniki wirusa, wydatki z Bloomberga

Wzrost gospodarczy w Korei Południowej spowalnia jako krawężniki wirusa, wydatki z Bloomberga

© Bloomberg. Piesi w Central Market w Dystrykcie Jung-Gu w Seulu, Korei Południowej, w sobotę, 31 lipca 2021 r. Przez dziesięciolecia, centralny rynek SEUL, z brudnymi sklepami i grungy foodami ulicami, było miejscem na emeryturze poszukującego taniego Posiłki, odzież i przybory kuchenne. W dzisiejszych czasach coraz częściej rywalizują o przestrzeń z bioderkami w obcasach i Birkenstocks, którzy spacerują w eleganckim restauracjach i kawiarni kiełkujących między sklepami ryżowymi otworami i złącze makaronowe. Fotograf: Seongjoon Cho / Bloomberg

(Bloomberg) – Ekspansja gospodarcza Korei Południowej Ochłodzono Ostatnio kwartał jako odnowiony wybuch wirusa władze skłonne do narzucenia ich najtrudniejszych ograniczeń dystansujących społecznych.

produkt krajowy brutto zyskał 0,3% w okresie lipca do września, zwalniając z 0,8% w drugim kwartale i wolniejszym niż 0,6% przewidziane przez ekonomistów, dane z Banku Korei Wtorek. Od roku wcześniejsza gospodarka rozszerzyła 4%.

Wynik uznaje plany BOK na kolejny wzrost stóp procentowy w tym roku, po rozpoczęciu cyklu dokręcania w sierpniu. Gubernator Lee Ju-Yeol powiedział, że bank centralny rozważy kolejną wędrówkę w listopadzie w przypadku, gdy wyzdrowienia przebiega zgodnie z oczekiwaniami, mając przewidywał 4% rozszerzeń na 2021.

Bank Korei Lee Drops Silną wskazówkę na listopad wskaźnik Hike

wzrost Oczekuje się, że złagodzi w ostatni kwartał, ponieważ codzienne zakażenia wzrosły powyżej 1000 z lipca i władze narzucone na pół-blokadę w Seulu i innych dużych miastach. W seminarium internetowym w poniedziałek, Bok powiedział, że spodziewała się rosnące szczepienia i przejście do “życia z Covid” w celu wspierania konsumpcji na pozostałą część tego roku, a do 2022.

eksport pozostały przewoźnik w tym roku, wspomagany przez sprężysty globalny popyt. Wciąż zamknięcia fabryczne W Azji Południowo-Wschodniej stworzyli wyzwania w zabezpieczaniu kluczowych komponentów produkcyjnych, szczególnie dla automaków Korei.

BOK w poniedziałek oznaczał ryzyko dla gospodarki z Chin Chin Energy Crunch i Woe Rynku nieruchomości. Szacuje się, że spowolnienie punktu procentowego w Chinach zmniejszył stopę wzrostu Korei o 0,1-0,2 punktu procentowego.

Patrząc na PKB przez komponent, konsumpcja prywatna spadła o 0,3% w ostatnim kwartale od okresu kwietnia-czerwiec. Wydatki rządowe wzrosły o 1,1%. Eksport, mierzony na podstawie rzeczywistego, wzrosła 1,5%, podczas gdy obiekty inwestycje spadły o 2,3%.

© 2021 Bloomberg L.P.