Wzrost gospodarczy USA zmieniono do 2,1% w trzecim kwartale Bloomberg

Wzrost gospodarczy USA zmieniono do 2,1% w trzecim kwartale Bloomberg

Wzrost gospodarczy USA zmieniono do 2,1% w trzecim kwartale Bloomberg

© Bloomberg. Pracownik prowadzi wózek widłowy w magazynie w Charlotte, Karolina Północna. Fotograf: Luke Sharrett / Bloomberg

(Bloomberg) – U.S. Wzrost gospodarczy w trzecim kwartale został zmieniony nieco wyższy, odzwierciedlając nieco silniejsze wydatki osobiste niż wcześniej oszacowane.

produkt krajowy dostosowany do inflacji brutto wzrósł o 2,1% wniesionej w ciągu okresu, w porównaniu z początkowo zgłoszonym 2%, Dane Departamentu Commerce’a wykazały środę. Wydatki konsumenckie, które odnoszą się do większości gospodarki, wzrosły o 1,7%.

zapasów dodano ponad 2,1 punktu procentowego do ogólnego wzrostu w kwartale. Mediana Szacunek PKB w badaniu ekonomistów Bloomberg prognozował niewielką zmianę w górę do 2,2%.

Raport podkreśla, w jaki sposób kombinacja przepięcia w zakażeniach CoVID-19, niedobory dostaw i ograniczenia pracy spowodowały ostre spowolnienie Ostatni kwartał w spożyciu osobistym. Ostatnie dane, w tym silniejsze niż oczekiwano października sprzedaży detalicznej, sugerują ponowne przyspieszenie wydatków w ostatnich trzech miesiącach roku. Jednak

głowy pozostają jednak. Rosnące ceny i upadek nastrojów konsumpcyjnych zagrażają ograniczenie wydatków gospodarstw domowych, a wszelkie pogorszenie trwałego wąskich gardeł transportowych i wyzwania łańcucha dostaw widoczne w ostatnich miesiącach mogą dodatkowo stłumić wzrost.

Raport obejmował również pierwsze przeczytane na zarobkach biznesowych na ten okres. Wstępne zyski korporacyjne zwiększyły roczny 4,3% od pierwszego kwartału i wzrosły prawie 21% od roku wcześniej. Wśród rosnących kosztów pracy i materiałów, firmy miały wielki sukces w podnoszeniu cen.

© 2021 Bloomberg L.P.