Wzrost francuskiej działalności złagodzącej w sierpniu -PMI przez Reuters

Wzrost francuskiej działalności złagodzącej w sierpniu -PMI przez Reuters

Wzrost francuskiej działalności złagodzącej w sierpniu -PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Kelner serwuje dania w jadalni w Au Petit Riche Restaurant w Paryżu jako kawiarnie, bary i restauracje Restauracje Reopen Restauracje w Francja, 9 czerwca 2021. Reuters / Pascal Rossignol

Paryż (Reuters) – Wzrost w francuskim biznesie Aktywność złagodzona w sierpniu w porównaniu do lipca, zgodnie z wstępnymi prognozami w miesięcznej ankiecie, jako problemy z dostawami towarów i protokołów zdrowotnych COVID-19 dotkniętych handlem.

COMPILER DANYCH IHS Markit powiedział, że jego wstępne indeks menedżerów zakupów (PMI) dla sektora usług dominujących France spadł do 56.4 punktów w sierpniu od 56,8 w lipcu – poniżej prognozy dla czytania sierpniowego w wysokości 57,0 punktów.

sierpnia wstępna PMI PMI spadła również do 57,3 punktów od 58,0 w lipcu, poniżej prognozy na 57,8 punktów.

Ogólnie sierpniowy wstępny kompozyt PMI spadł do 55,9 punktów od 56,6 w lipcu, chociaż ogólnie Figury PMI pozostały powyżej 50-punktowego progu dzielącego ekspansję aktywności z skurczu.

problemów z globalną wysyłką i transport spowodowały zagadnienia łańcucha dostaw dla wielu firm na całym świecie.

Kilka chińskich portów stoi w obliczu zatorów, gdy statki z powodu wywołania w Ningbo są przekierowane, a przetwarzanie ładunku jest spowolnione, częściowo ze względu na surowsze środki dezynfekcji w ramach Chin “Zero-tolerancja” Polityki CoronaVirus.

Niektóre francuskie przedsiębiorstwa zmagają się również z zasadami wymagającymi klientów do posiadania przepustki zdrowia CoVID-19 do jedzenia lub picia w restauracji lub wejść do sklepu.

“Kolejny silny miesiąc wzrostu całej Francji był sygnalizowany przez Flash Figure PMI na sierpniu” – powiedział IHS Markit starszy ekonomista Joe Hayes.

“Istnieją jednak czynniki przytrzymujące wzrost do tyłu. Na szczycie ciężkiego dostawy Kwestie łańcucha, niektórzy respondenci ankiety zauważyli, że w nowej działalności było pewne niekorzystne konsekwencje dotyczące nowej działalności ze względu na “Pass Sanitaire”, wymagając dowodu podwójnego szczepienia lub niskiego ryzyka przenoszenia infekcji Covid-19, “dodano Hayes.