Wzrost fabryki strefy Euro OCC boli za pomocą nieszczęść, presji cenowych -pmi przez Reuters

Wzrost fabryki strefy Euro OCC boli za pomocą nieszczęść, presji cenowych -pmi przez Reuters

Wzrost fabryki strefy Euro OCC boli za pomocą nieszczęść, presji cenowych -pmi przez Reuters

© Reuters. Plik Zdjęcie: Pracownik nosi maskę ochronną na linii montażowej Volkswagena po ponownym uruchomieniu największej fabryki samochodów w Europie po Coronavirus Shutdown w Wolfsburg, Niemczech, 27 kwietnia 2020, ponieważ rozprzestrzenia się choroby CoronaVirus (Covid-19) trwa. S

przez Jonathan Cable

Londyn (Reuters) – Aktywność wytwarzania strefy euro pozostała silna w zeszłym miesiącu, ale została ograniczona przez wąskie wąskie wąskie gardła i problemy logistyczne, które wysyłają koszty wprowadzania, ankieta pokazała we wtorek.

Trwające zakłócenia spowodowane przez Pandemię CoronaVirus, obok niedoboru kierowców pojazdów ciężarowych, spowodowały niedobory produktów i pozostawione fabryki walczą o zdobycie surowców, których potrzebują.

IHS Markit’s Final Managers Managers ‘Index Indeks (PMI) zanurzono do ośmiu miesięcy nisko z 58,3 w październiku od września 58,6, nieśmiała oszacowania początkowego 58.5 “Flash” ale nadal wygodnie powyżej 50 znaków wzrostu od skurczu.

Index Wyjście pomiarowe, które karmi się kompozytową PMI należną w czwartek i postrzegany jako dobry przewodnik po zdrowiu gospodarczych, spadł do 53,3 ze września 55,6, jego najniższy czytanie od czerwca ubiegłego roku.

“Ogólnie rzecz biorąc, strona popytu nadal jest bardzo silna, więc jest to pozytywny znak” – powiedział Bert Colijn na ing.

“, ale niedobory wejściowe i problemy z transportem nadal boli sektor produkcji, a te kwestie wydają się być tutaj, aby pozostać w przewidywalnej przyszłości”.

Problemy z łańcuchem dostaw i rosnącą inflacją Hit francuski, niemiecki i hiszpański, ale włoska produkcja zarejestrowała zdrowa rozszerzenie, rośnie w najsilniejszym tempie od czerwca, wcześniej pokazywały się wcześniejsze badania.

i w aktywności produkcji Stanów Zjednoczonych zwolnił, ankieta pokazana w poniedziałek, ze wszystkimi branżami Raportowanie rekordowe czasy realizacji surowców, wskazując rozciągnięty łańcuchy dostaw nadal ograniczały działalność gospodarczą w największej gospodarce na świecie.

Jednak aktywność fabryki Azji wzrosła na sprzęt w październiku, ponieważ wschodzące zakażenia widzieli infekcje CoVID-19, chociaż rosnące koszty wejściowe, niedobory materialne i spowolnienie chińskiego wzrostu zachmurzyły Outlook, pokazano poniedziałkowe dane.

Te niedobory oznaczały dostawców, byli w stanie podnosić swoje opłaty, a wskaźnik cen wejściowych w strefie Euro wspiął się do 89,5 z 86,9, najwyższy od rozpoczęcia badania w połowie 1997 roku.

Chociaż gospodarka Bloka kontynuowała wysięgnikę na lato jako aktywność odbiła się po zablokowaniu Koronavirusa, inflacja dmucha również przeszłe oczekiwania, oficjalne dane pokazały w zeszłym tygodniu.

Prezydent Europejski Bank Centralny Christine Lagarde przyznał w ostatni czwartek Inflacja byłaby wysoka na dłuższy dłużej, ale z powrotem na zakłady rynkowe, że presja cen wywołaby podwyżkę stóp procentowych EBC tak szybko jak w przyszłym roku.

“Istnieją ogromne presje na wzrost cen wejściowych i bardziej ogólnie ogólnie, a one prawdopodobnie prowadzą do wysokich cen dla konsumentów w czasie” – powiedział Andrew Kenningham w ekonomii kapitałowej.

.