Wzrost fabryki strefy euro odebranej w presji inflacyjnych zamontowanych przez Reuters

Wzrost fabryki strefy euro odebranej w presji inflacyjnych zamontowanych przez Reuters

Wzrost fabryki strefy euro odebranej w presji inflacyjnych zamontowanych przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Personel nosić maski ochronne w linii montażowej Volkswagen w Wolfsburg, Niemcy, 27 kwietnia 2020 Ale pogorszyły się wąskie gardła łańcucha, umieszczając czapkę na wyjściu i prowadzenie kosztów surowców w najszybciej w ciągu dwóch dziesięcioleci, pokazano ankietę.

zakłóceń spowodowanych przez pandemię CoronaVirus, obok niedoboru kierowców pojazdów ciężarowych, doprowadziły do ​​niedoborów produktów i pozostawione fabryki walczące o uzyskanie materiałów, które muszą produkować towary.

IHS Markit’s Final Managers Managers Managers ‘Indeks (PMI) Niemniej jednak ostateczny do 58,4 w listopadzie od października 58,3, nieśmiała o początkowej 58.6 “błysk”, ale wciąż wygodnie powyżej 50 znaków oddzielający wzrost od skurczu.

. Wyjście pomiarowe indeksu, które karmi się kompozytową PMI należną w piątek i postrzegany jako dobry przewodnik po zdrowia gospodarczego, wzrosła do 53,8 z października 53,3.

“Silny nagłówek Maski do czytania PMI, jak trudne warunki biznesowe są w tej chwili dla producentów. Chociaż popyt pozostaje silny, jak był świadkiem dalszej solidnej poprawy w nowym wpływie nowego napływu zamówienia, łańcuchy dostaw nadal pogarszają się w niepokojącej stawce” – powiedział Chris Williamson, Główny Ekonomista Biznesowa na IHS Markit.

Te zakłócenia uczyniły go rynkiem sprzedawców dla surowców, a indeks cen wejściowych był tylko poniżej rekordu w październiku.

, ale fabryki przekazywały więcej tych rosnących kosztów dla klientów i zwiększyły ceny w najszybszym tempie, ponieważ IHS Markit zaczął zbierać dane 19 lat temu. Indeks cen wyjściowych wspiął się do badania wysokiego 73,7 z 72,6.

, który sugeruje ogólnie Inflacja https://www.reuters.com/world/europe/euro-zone-inflation-hits-Record-high-pely-peak-2021-11-30 W bloku, które wstępne oficjalne dane pokazane we wtorek był rekord High 4,9% w zeszłym miesiącu będzie kontynuować przekroczenie europejskiego celu 2,0% Banku Centralnego.

podwyższonej inflacji i wzrost cen domowych stawia presję na EBC, co stanowi swój cel inflacyjny przez prawie dziesięć lat, aby działać.

EBC jest prognozowany w celu utrzymania kluczowych stóp procentowych przynajmniej do końca 2023 co najmniej, listopad Reuters ankiet https://www.reuters.com/business/euro-zone-inflation-remain-above-ect- Znaleziono docelowy – rok docelowy-rok-2021-11-12.

.