Wzrost fabryki fabryki S.Korea spowalnia jako wyjście kurczy się po raz pierwszy w ciągu 12 miesięcy przez Reuters

Wzrost fabryki fabryki S.Korea spowalnia jako wyjście kurczy się po raz pierwszy w ciągu 12 miesięcy przez Reuters

Wzrost fabryki fabryki S.Korea spowalnia jako wyjście kurczy się po raz pierwszy w ciągu 12 miesięcy przez Reuters

© Reuters. Pracownik pracuje w zakładzie silnika Hyundai w Asan, Korei Południowej, 27 stycznia 2016 r. Reuters / Kim Hong-Ji / File Zdjęcie

Seul (Reuters) – Aktywność fabryczna Korei Południowa wzrosła w wolniejszym tempie w sierpniu, jako wyjście zakontraktowane Po raz pierwszy w ciągu 12 miesięcy i popyt złagodził się z powodu ponawiających zakażeń CoronaVirus w całym regionie i dalsze zakłócenia łańcucha dostaw.

Indeks Market Markit Markit Managers ‘(PMI) na sierpniowy wyniósł 51.2, spadający z 53,0 w lipcu, ale przebywa powyżej 50 progu, co wskazuje na rozszerzenie aktywności, przez 11 lat.

“Odnowiony wzrost infekcji wirusów i ciężkie, trwałe zakłócenia łańcucha dostaw, zwłaszcza na kluczowym rynku półprzewodnikowym, zwilżone warunki pracy”, powiedziała USamah Bhatti, ekonomista na IHS Markit.

doprowadziło do skurczu poziomów wyjściowych, podczas gdy odrodzenie koronawirusa przez Szerszy region częściowo przesunąć solidny popyt z kluczowych rynków eksportowych, takich jak Stany Zjednoczone i Japonia, dodał Bhatti.

Subindeks do wyjścia wynosił w 49.1, kończącym 11. kolejny miesiąc ekspansji i spadający z 53,5 miesięcznie wcześniej.

Całkowite nowe zamówienia wzrosły w zeszłym miesiącu, ale w najdelikatniejszym tempie w ciągu 10 miesięcy, podczas gdy wzrost zamówień eksportowych może również złagodzić jako wysoce zaraźliwy wariant delta i powiązane krawężniki wgniecione globalne popyt.

Nadal, firmy widziałem podnoszenie poziomów pracowników na kolejny miesiąc w przygotowaniu przychodzących zamówień w drugiej połowie roku. W międzyczasie badanie sygnalizowane dalsze wznosi się średnich obciążeń kosztów w Producenci Korei Południowej w dalszych niedoborach surowców, które doprowadziły do ​​wyższych cen produkcji.

“firm powszechnie odnotowały, że globalne niedobory surowców i pojemności ładunków, zwłaszcza w półprzewodniku Rynek doprowadził do słabszych odczytów w większości indeksów “, powiedział Bhatti.

“, ale przedsiębiorstwa pozostały pewni siebie, a aktywność wzrosłaby w ciągu najbliższych 12 miesięcy. “

Subindeks do przyszłego wyjścia , co wskazuje na pewność biznesową, wzrosła do 61.2 w sierpniu od 59,5 w lipcu, na nadzieje szerszego ożywienia gospodarczego z pandemii i że wąskie gardła łańcucha dostaw mogłyby złagodzić.