Wzrost eksportu Chin byłby łagodzony w grudniu: Sonda Reutera przez Reuters

Wzrost eksportu Chin byłby łagodzony w grudniu: Sonda Reutera przez Reuters

Wzrost eksportu Chin byłby łagodzony w grudniu: Sonda Reutera przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Kontenery do przewożenia statków towarowych są widoczne w pobliżu portu w SHENZHEN, podążając za nową chorobą Coronavirus Choroba (Covid-19), prowincja Guangdong, Chiny 17 maja 2020. Reuters / Martin Pollard

Pekin (Reuters) – Chiny Eksport Wzrost prawdopodobnie stracił więcej pary w grudniu jako kluczowy kierowca gospodarczy nadal osłabienie, podczas gdy import również spowolnił i obawia się w wariancie OMICRON ważonym na zapytanie zapotrzebowania, sondażu Reutera pokazała w czwartek. Oczekuje się, że

eksportów w grudniu wzrosły o 20,0% z roku wcześniej, zgodnie z medianą prognozą 29 ekonomistów w sondażu, wciąż solidne, ale moderujące z ekspansji 22,0% w listopadzie. Prognoza

import była wzrosła 26,3% od roku wcześniej, sondaż pokazała, w porównaniu z 31,7% w listopadzie.

Urząd celny zwolni dane 14 stycznia.

Chin Rozwiązywanie eksportów przewyższających oczekiwania na większość 2021 r. I sprytny wzrost w drugiej co do wielkości gospodarki na świecie, ponieważ kilka innych sektorów było słabsze, ale analitycy oczekują przepisów do powoli ostatecznie jako zagraniczny gwałtowny wzrost popytu na towary, a wysokie koszty eksporterów ciśnienia.

Chiny również widział garstka przypadków Omicron, gdy bije się ogniskami na małą skalę w kilku regionach, dodając niepewność do perspektywy.

“Nawet Hong Kong i Chiny kontynentalne, osłonięte przez niektóre z najtrudniejszych światowych środków zewnętrznych kwarantanny, widział Omicrona przez ich obronę” – powiedział Frederic Neumann, współlokator badań ekonomicznych w HSBC, w notatce.

Omicron może spowodować “Ogromno Destruktywny” Łańcuch dostaw w Azji, jeśli prowadzi do dużej liczby chorych pracowników fabrycznych lub trudnych środków blokujących, powiedział Neumann.

Port Tianjin zgłosił wzrost Infekcje CoVID-19 w czwartek, gdy wziął wysiłki na rzecz kontroli wybuchu, który rozprzestrzenił wysoce transmisję Wariant Omicron do innego chińskiego miasta.

wiceministra wiceprzewodniczącego Chin powiedział w dniu 30 grudnia, że ​​kraj staną przed bezprecedensowym stopniem trudności w stabilizowaniu handlu zagranicznego w 2022 r., Jak inni eksporterzy zwiększają produkcję i pośród mniej korzystnej podstawy porównania.

Chiny wystawił imponujący odbicie z pandemii, ale istnieją znaki, że odzyskiwanie utraty pary wśród przepustów regulacyjnych i zadłużenia w sektorze nieruchomości. Działalność fabryczna

wzrosła w najszybszym tempie w ciągu sześciu miesięcy w grudniu, napędzany przez podwyżki produkcji i ułatwiających ciśnienia cen, ale słabszy rynek pracy i pewność siebie dodał niepewność, pokazano prywatną ankietę.

Bank centralny powiedział, że będzie elastyczna polityka pieniężna, ponieważ stara się stabilizować wzrost i niższe koszty finansowania przedsiębiorstw wśród rosnących headwindów ekonomicznych.

Chiny niekoniecznie zyskuje udział w rynku eksportowym z zakłóceń związanych z Omicron Hurting konkurencji, ponieważ podczas poprzednich fal pandemii, powiedział analitycy w Morgan Stanleya (NYSE: MS) w notatce.

“Łańcuchy dostaw w innych azjatyckich eksporterach mogły się skończyć bardziej solidne i mogą lepiej wytrzymać zakłócenia z Omicronu”.

.