Wzrost biznesu strefy euro wślizgnął się w grudniu jako Omicron Rose przez Reuters

Wzrost biznesu strefy euro wślizgnął się w grudniu jako Omicron Rose przez Reuters

Wzrost biznesu strefy euro wślizgnął się w grudniu jako Omicron Rose przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Kupujący Wypełnij główną ulicę Hohe Hohe Strasse (High Street) w Kolonii, Niemcy, 12, grudzień, 2020. Reuters / Wolfgang Rattay / Plik Photo

przez Jonathan Cable

Londyn (Reuters) -Euro Zone Wzrost biznesu zwolnił więcej niż oczekiwano w tym miesiącu, ponieważ odnowione ograniczenia nałożone na ograniczenie wariantu OMICRON Coronavirus skrócił o odzyskanie w branży Dominującego Bloc, ankieta pokazana w czwartek.

Europy stoi w obliczu czwartej fali zakażeń, a wiele rządów zachęcało obywateli, aby pozostali w domu i uniknąć niepotrzebnego kontaktu społecznego.

IHS Markit’s Markit’s Flash Composite Index Indeks, dobry wskaźnik ogólnego zdrowia gospodarczego, spadł do 53,4 w grudniu od 55,4 listopada, jego najniższy od marca i poniżej 54,0 przewidywanych w ankiecie Reuters.

, że numer nagłówkowy został przeciągnięty przez Usługi PMI, które opadły do ​​ośmiu miesiąca niski 53,3 z 55,9. Chociaż powyżej 50-znakowego wzrostu wzrostu od skurczu przegapił szacunkową odprawę Reuter dla 54.1.

“Odnowiony spadek kompozytowy PMI w grudniu sugeruje wzrost spowolnionego do czołgu, ponieważ ściślejsze ograniczenia i rosnących konsumenta ostrożności podejmują decyzję o działalności gospodarczej, z sektorem usług noszącym Brunt” – powiedział Michael Tran przy ekonomii kapitałowej.

Wzrost popytu na usługi spadł do najniższego od kwietnia – kiedy zakontraktował – z nowym indeksem biznesowym spadającą do 52,6 z 54.2.

W niemieckim rozwoju sektora prywatnego odparowano jako ograniczenia w sektorze usług w największej gospodarce Europy, wcześniej pokazywały się. W międzyczasie

W międzyczasie, w Francja – druga największa gospodarka strefy euro i jedyny inny kraj w bloku, aby zgłosić flash danych – aktywność rozszerzona w wolniejszym tempie, Trend częściowo ze względu na nowy wariant Covid-19.

w Wielkiej Brytanii, poza bloką walutową, nowa warianta młotkowana gościnność i firmy, wysyłając wzrost sektora prywatnego do 10-miesięcznego niskiego, jego PMI pokazał przed bankiem Anglii https://www.reuters.com/markets / Europa / inflacja-Ryzyko-Omicron-Spowolnienie-Boe-Rate-Move-Baldet-2021-12-16 Ogłoszenie polityczne Należy później w czwartek.

Decyzja Banku jest bliską rozmową. Inwestorzy byli w dużej mierze obstawiali się w stosunku do wzrostu stawki bankowej z nową falą Coronavirus w pełnym huśtawce, dopóki dane w środę pokazała brytyjska cena konsumpcyjna inflacja https://www.reuters.com/world/uk/uk-inflation-jumps-10- Rok-high-51-2021-12-15 skoczyła przez znacznie więcej niż oczekiwano i trafiła do dekady w listopadzie.

Ciśnienia cen Łatwień

fabryk, ogólnie mniej dotkniętych ograniczeniami CoronaVirus, również cierpiało nieco i produkcji PMI zanurzony na 10-miesięczny niski 58,0 z 58,4 listopada. Wyjście pomiarowe indeksu, które podaje się do kompozytu PMI do 53,9 z 53,8.

W jednym jaśniejszym miejscu dla decydentów na Europejskim Banku Centralnym https://www.reuters.com/markets/rates-bonds/ecb-set-dial-back-stimulus-one-more-Notch-2021-12-15 , Kto spotykają się później w czwartek, presja cenowała, choć pozostała wysoka. Indeks cen wejściowych ułatwiono do 87,0 od 88,9, a indeks cen wyjścia wystawiono jeszcze większy spadek.

“ciśnienia cen łatwiejące w grudniu, choć ostrożnie tylko ostrożnie. Jest ostrożnym znakiem niektórych presji z niedoborów, co potwierdza niektóre dowody anegdotyczne, ale jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, że najgorsze jest za nami,” – powiedział Bert Colijn w ing.

EBC jest ustawiony na zmniejszenie o połowę kwotę aktywów, które kupuje co miesiąc od kwietnia, w zależności od odpoczynku https://www.reuters.com/article/eurozone-economia-poll/ecb-to-halve-bond- Zakupy-z kwietnia-say-ekonomistów-iduskbn2is00v ekonomistów, chociaż wzrost stóp procentowych są prawdopodobnie lata.

, ale ponieważ roll-out szczepionka kontynuuje poprawienie optymizmu o tym roku. Kompozytowy przyszły indeks wyjściowy odzyskany do 66,5 z 66.1.

“Wskaźniki przyszłościowe oferowały również blask nadziei. Nastroje na rok poprawił marginalnie w grudniu, częściowo z powodu nadziei na dalsze łagodzenie w zakłóceń po stronie podaży po pewnych zachęcających znakach w grudniu” – powiedział Ricardo Amaro w Oxford Economics .

.