Wzrost aktywności fabryki S.Korea hituje 13-miesięczne niskie kryzys dostawy przez Reuters

Wzrost aktywności fabryki S.Korea hituje 13-miesięczne niskie kryzys dostawy przez Reuters

Wzrost aktywności fabryki S.Korea hituje 13-miesięczne niskie kryzys dostawy przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Pracownik przechodzi obok linii montażowej zakładu Hyundai Motor w Asan, Korea Południowa, 27 stycznia 2016 r. Reuters / Kim Hong-Ji

Seul (Reuters) – Aktywność fabryki Korei Południowej wzrosła w swoim najwolniejszym tempie w ciągu 13 miesięcy Październik, prowadzony przez skurcz w produkcji i bardziej miękkich popytu jako niedobory frytek i zakłócenia łańcucha dostaw ważone na sektorze.

Wskaźnik Księgi Market Markit Markit (PMI) w październiku spadł do 50,2 z 52,4 we wrześniu, choć udało się stać powyżej progu 50 znaków, który wskazuje na rozszerzenie aktywności przez 13. miesiąc prosty.

“Październik Dane dostarczyły dowód, że bieżące niedobory surowców i zagadnienia łańcucha dostaw zaczęły gryźć w sektorze produkcji w Korei Południowej … (wskazując) do szerokiego stagnacji w warunkach pracy – powiedziała USamah Bhatti, ekonomista na jego markit.

wyjścia powrócił do skurczu w dwóch Miesiące, z podekdydusty w 46,6, po skurczeniu w najostrzejszej stawce od lipca 2020 ze względu na znaczne niedobory materiałów, zwłaszcza półprzewodników i innych elementów elektrycznych.

Całkowite nowe zamówienia i zamówienia wywozowe ledwo wzrosły, z respondentami podkreślając spowolnienie popytu międzynarodowego i trudności w zakresie pozyskiwania ładunków towarowych i pojemników.

SHARP (OTC: SHCAY) Wzrasta w kosztach surowców Wśród ciężkich niedoborów spowodowały dalsze zwiększenia kosztów w Producenci Korei Południowej, z cenami wejściowymi wzrastającymi w najostrzejszym tempie za trzy miesiące.

Firmy prowadzone do przekazywania wyższych kosztów dla klientów, również pchając inflację bramy fabrycznej do trzech miesięcy wysokości.

W celu ochrony marginesów, firmy postrzegano zmniejszenie poziomów personelu po raz pierwszy w ośmiu miesiącach.

Tymczasem firmy kontynuowały martwić się o bieżące niedobory i zakłócenia, z ułatwieniem zaufania dla biznesu na jego najsłabszym poziomie od 2020 r.

“Jest to zasadniczo zgodne z bieżącymi szacunkami IHS Markit do produkcji przemysłowej wzrośnie zaledwie 0,2% w 2022 r. Po wzroście 6,2% w 2021 r. – powiedział Bhatti.

.