Wzmocnienie ciśnienia kosztów HIT UK Producenci w Lis -PMI przez Reuters

Wzmocnienie ciśnienia kosztów HIT UK Producenci w Lis -PMI przez Reuters

Wzmocnienie ciśnienia kosztów HIT UK Producenci w Lis -PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Pracownik w garniturze ochronnym prowadzi maszynę wewnątrz zakładu produkcji baterii Envision w Fabryce Nissana Sunderland, Wielka Brytania, 1 lipca, 2021. Reuters / Phil Noble / File Photo

Londyn (Reuters) – więcej brytyjskich producentów niż w dowolnym punkcie W ciągu ostatnich 30 lat zgłosił rosnące koszty w zeszłym miesiącu, zgodnie z badaniem w środę, która podkreślała presję na Bank Anglii w celu podniesienia stóp procentowych.

IHS Markit CIPS w Indekach Manageratorów Zakupów Marka (PMI) wzrosła w listopadzie do 58,1 od 57,8 w październiku.

Podczas zmiany wstępnej od wstępnej “lampy błyskowej” 58,2, ankieta pokazała głównie poprawiając obraz dla producentów brytyjskich, oznaczonych rosnącymi zamówieniami i zatrudnieniem.

, ale miara fabrycznych kosztów fabrycznych PMI, historycznie dobry przewodnik po oficjalnej inflacji cenowej producenta, wzrosła na najwyższy poziom, ponieważ rekordy rozpoczął się w 1992 roku, ponieważ firmy zmagały się z globalnymi problemami łańcucha dostaw.

Konfederacja brytyjskiej branży branży na początku tego tygodnia wykazała koszty rosnące w najszybciej w ciągu 20 lat dla firm w sektorze usług brytyjskich.

Boe zachowuje bliskie oko na mierniki nacisk na koszt w gospodarce.

Chociaż wspomniano o wyższych kosztach finansowania pożyczkowego, nie mogą mieć wpływu na ceny energetyczne płacone przez firmy i konsumentów, niektórzy z jej decydentów są zaniepokojeni, że wysoka inflacja może zaszkodzić jej wiarygodności w oczach społeczeństwa.

Wróć wcześniej w środę ankietę pokazywał brytyjscy sprzedawców większych cena po raz pierwszy w dłuższym niż dwa lata w listopadzie, jak trafienie pandemii do globalnych łańcuchów dostaw i dostępności personelu pchnął inflację dla kupujących.

.