Wysokie ceny ropy mogą chłodzić tradycyjne kąpiele publiczne w Japonii przez Reuter

Wysokie ceny ropy mogą chłodzić tradycyjne kąpiele publiczne w Japonii przez Reuter

Wysokie ceny ropy mogą chłodzić tradycyjne kąpiele publiczne w Japonii przez Reuter

5/5 © Reuters. Tokuji Ito (53), właściciel japońskiej łaźni publicznej (lub sento) “DAI-NI Takara-Yu”, przygotowuje się do otwierania obiektu w Tokio, Japonia 25 listopada 2021. Obrazek Wzięte 25 listopada 2021. Reuters / Issei Kato 2/5

przez Elaine Lies

Tokio (Reuters) – Pandemia Covid-19 nie udaje się zabijać Dai-Ni Takara-Yu, tradycyjnej japońskiej kąpieli publicznej na Tokio Back Street, gdzie sąsiedzi nasiąkli ich troski Od 1949 r.

, ale dla właściciela trzeciego pokolenia Tokuji Ito, wysokie ceny ropy są następnym testem.

Przy najzimniejszych miesiącach na nim, musi zapłacić o 50% więcej niż w ubiegłym roku, aby ogrzewać wodę do wanny, które są cenioną częścią życia w jego sąsiedztwie po zachodniej stronie kapitału japońskiego.

“To naprawdę trudne” – powiedział Ito, 53. “Dla dużej firmy może nie być tak duża umowa, ale dla małego, rodzinnego Miejsce jak my, to naprawdę trudne. “

Kąpiele publiczne lub Sento, tradycyjnie serwowane ludzi, którzy nie mieli kąpieli w domu, z kąpielami szorując w oddzielnych sekcjach męskich i kobiet przed moczeniem w wannach. Społeczni.

ITO EKED Jego drogę przez wielokrotne fale Coronavirus w nagłych wypadkach: Sento musieli pozostać otwarte, choć liczba starszych klientów w jego spadł o około jedna trzecia.

, ale teraz stoi w obliczu 450 000. Cen miesiąc (4000 $) w styczniu i grudniu na olej opałowy do ogrzewania kotła, który karmi gorącą wodę do wannę, z 300 000 jenów ostatniej zimy.

Cena do kąpieli jest ustalona przez rząd Tokyo, więc on może ” T ładuję więcej, choć mówi, że tak nie podniesie ceny.

“tuż po pandemii, mieliśmy nadzieję, że ludzie wrócili. Tak więc te wysokie ceny są trudne – powiedział.

japońskich kąpieli publicznych nie potrzebuje żadnych problemów. Ich liczba osiągniętych na 18 000 ogólnokrajowych w 1968 r., Ale teraz jest tylko 1,964 po dziesięcioleciach zmian społecznych, w tym więcej kąpieli w domu. Wiele Sento serwuje piwo lub ma sauny, aby przyciągnąć klientów.

ITO ma nadzieję na trudne, aż do cieplejszych miesięcy, kiedy będzie potrzebny mniej paliwa. Były handlowiec ropy, który powrócił do rodzinnego biznesu pięć lat temu, uważa, że ​​ceny nie trafią na wcześniejsze rekordowe wysokości.

Na razie klienci nadal znajdują się przed zamknięciem o 3:30 p.m.

“Nie mam nic przeciwko, nawet jeśli musi podnieść ceny”, powiedział Shuji Yamazaki, 70, który przychodzi trzy do czterech razy w tygodniu. “Bez tych kąpieli byłbym w prawdziwych kłopotach”.

.