Wyjaśniacz – co dzieje się z cenami benzynowymi USA? Przez Reuters.

Wyjaśniacz - co dzieje się z cenami benzynowymi USA? Przez Reuters.

Wyjaśniacz – co dzieje się z cenami benzynowymi USA? Przez Reuters.

© Reuters. Zdjęcie: Chevron Fracking Site w pobliżu Midland, Teksas, US 22 sierpnia 2019. Reuters / Jessica Lutz / File Photo

przez Laura Sanicola

(Reuters) – Stany Zjednoczone wykorzystują większą benzynę niż jakikolwiek inny naród na świecie i ostatnio Amerykanie wzrosły o szybkim wzrostach kosztów w pompie.

Biały Dom we wtorek ogłosił plany uwolnienia milionów beczek oleju z zastrzeżeń strategicznych w koordynacji z innymi narodami w nadziei na obniżenie kosztów.

Średnia cena detaliczna benzyny była ostatnio za 3,40 USD za regularny galon, z około 2,11 $ w tym czasie rok temu. Szybki wzrost – 61% powyżej 12 miesięcy – ma zaniepokojonych konsumentów.

Oczekuje się, że przewidywane 48,3 mln osób trafi na drogi przez Święto Dziękczynienia, według American Association, prawie 4 miliony więcej niż w ubiegłym roku, choć nadal krótkie poziomy 2019.

Czy ceny benzyny były kiedykolwiek tak wysoko?

Tak. Koszt galona regularnej benzyny trafiło do 4,11 USD w lipcu 2008 r. Obecny koszt jest nadal znacznie niższy niż ten, ale wzrost ten Swift jest rzadki.

Jaka jest różnica między cenami hurtowymi i detalicznymi cenami benzynowymi?

Prezydent Joe Biden, w swoich uwagach o zwolnieniu oleju z rezerwatu strategicznego, wspomniane ceny powinny wynosić około 25 centów niższe niż są teraz.

Odnosi się do obecnej przerwy między niedokończonymi benzynami futures znanymi jako RBOB i ceny detaliczne, które poszerzyły, gdy RBOB spadł w ciągu ostatnich kilku tygodni, podczas gdy koszt detaliczny pozostał stosunkowo stabilny.

W ciągu ostatnich sześciu tygodni, że luka rozszerzyła się od około 78 centów do około 1,14 USD A Galon, najwyższy od 202020 roku. Jest to szczególnie szersze niż pięcioletnia średnia około 85 centów.

Ceny hurtowe często rozchodzą się z cen detalicznych, gdy pierwsza spada gwałtownie, ponieważ detaliści na ogół reagują na takie zmiany w opóźnieniu. W marcu 2020 r. Gap poszerzyła do 1,64 USD za galon, ponieważ ceny hurtowe rozbił się jako pandemia Coronawirusa pogorszyła się, podczas gdy Arabia Saudyjska i Rosja powodzili rynek z beczkami. Nie wrócił do bardziej normalnego rozprzestrzeniania się przez dwa miesiące.

W listopadzie 2018 r. Gap wzrosła do 1,11 USD i wzrosła kilka miesięcy.

Tytuł: Grafika: Grafika między detalicznymi i hurtowymi kosztami benzynowymi, https://tmsnrt.rs/3cnndye

Co idzie w cenę benzyny?

Istnieje kilka czynników. Ropa ropy naftowej za ponad połowę kosztów, zgodnie z działem Energetyki USA. Ta cena jest w dużej mierze zdeterminowana przez podaż i popyt na całym świecie.

konsumentów płacą dodatkowe koszty do mieszania etanol i inne dodatki, a także do dystrybucji i marketingu. Koszty te znacznie wzrosły, zgodnie z Tom Kloza, globalny szef analizy energetycznych w serwisie informacyjnym cen ropy naftowej (Opis).

“benzyna, którą dostajesz w pompie, jest naprawdę zawierający osiem lub dziewięć różnych elementów, z których wszystkie wzrosły w kosztach w ostatnich miesiącach”, powiedział Klosa.

około 17% kosztów pochodzi z podatków. Federalny podatek benzynowy jest 18 centów, podczas gdy średnie podatki i opłaty na stan wynosi 30 centów, choć różni się (patrz grafika).

Tytuł: Grafika: Państwa z najwyższymi podatkami benzynowymi, https://tmnrt.rs/3nl1i4b

Jak uwalnianie surowców Rezerwy wpływa na ceny paliwa?

Uwolnienie ze Strategicznego Rezerwatu Petroleum w USA byłoby połączeniem kredytu i sprzedaży firm, urzędnicy USA powiedzieli, w sumie 50 milionów beczek.

Ceny ropy spadły na kilka dni jako rynku naftowego oczekiwanego wiadomości o potencjalnym wydaniu. Jednakże, ponieważ zajmuje czas na strategiczne uwolnienie do pracy w procesie rafinacji, kierowcy prawdopodobnie nie widzą cen pompy spadają, gdy uderzają w drogę na wakacje Święto Dziękczynienia w czwartek.

“Jest mało prawdopodobne, że ulga w cenach zostanie przekazana do konsumentów w najbliższej krótkoterminowej, chyba że administracja Biden priorytetu wydawania zapasów benzynowych” – powiedziała Louise Dickson, Starszy Analityk Rystad Energy.

Co jeszcze Można zrobić, aby obniżyć ceny w pompie?

w odpowiedzi na wyższe ceny benzyny w swoim państwie, Floryda Gubernator Ron Desantis poprosił prawodawców w poniedziałek, aby rozważyć odstąpienie podatku benzyny w państwie, który jest wykorzystywany do finansowania infrastruktury transportu publicznego. Florida Całkowite podatki państwowe i opłaty wynoszą prawie 35 centów, powyżej obywatela przeciętny.

“Inne państwa republikańskie mogą przestrzegać pasażerów, zwłaszcza jeśli argumentują przychody, zostaną złożone z funduszy w ramach federalnego infrastruktury”, “powiedział Kloza.

, gdzie ceny benzyny radzi sobie w tym tygodniu?

benzyna Ceny prawdopodobnie spadną w nadchodzących tygodniach, ale wiele z nich jest spowodowane niższym popytem na paliwo w miesiącach zimowych, według Kloza.

, gdy popyt na zwroty benzyny, konsumenci USA prawdopodobnie powrócą do pomp, ale Pojemność do udoskonalenia oleju jest zmniejszona po roku, w którym równomierne rafinerie zostały zamknięte na całym świecie.