Wyjaśnia, co to jest SPR, nagły wypadek ropy naftowej Biden jest stukający? Przez Reuters.

A3c234fdcd5d144d2f5d2175c2432fa1

Wyjaśnia, co to jest SPR, nagły wypadek ropy naftowej Biden jest stukający? Przez Reuters.

2/2 © Reuters. Plik Photo: Us Prezydent Joe Biden omawia reakcję Stanów Zjednoczonych na rosyjską inwazję na Ukrainę i ostrzega CEO o potencjalnych atakach cybernetycznych z Rosji na Ceo Business Roundtable’s Cectorly Spotkanie w Waszyngtonie, DC, USA, 21 marca 2022. Reut 2/2

Przez Timothy Gardner

Nowy Jork (Reuters) – Prezydent Joe Biden w czwartek będzie ogłosić wydanie milion baryłek ropy naftowej każdego dnia przez kolejne sześć miesięcy od Strategicznego Rezerwatu Petroleum w USA, aby pomóc chłodnym cenom oleju, największym takim wydaniem z zapasu w historii.

Ruch jest podejmowany, ponieważ ceny ropy wzbogacają się od inwazji Moskwy na Ukrainę 24 lutego, a kolejne sankcje uderzyły w Rosję przez Stany Zjednoczone i jego sojuszników.

Najnowsza ilość uwalniania oleju USA spowodowałaby 180 milionów baryłek ropy naftowej lub odpowiednik około dwóch dni globalnego popytu i oznaczałoby trzeci raz Stanów Zjednoczonych stukali SPR w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Możliwe jest również, że międzynarodowa agencja energetyczna, watchdog na świecie, z którego Stany Zjednoczone są członkiem, może również uwolnić beczki, gdy kraje IEA spotykają się w piątek.

31-członków IA, reprezentujących narody uprzemysłowione, ale nie Rosja, przewodniczyła czwartym skoordynowanym uwolnieniem ropy naftowej w swojej historii w dniu 1 marca ponad 60 milionów beczek surowych – jego największy.

W ramach wydania marszowego IEA, Stany Zjednoczone zaangażowały się w wydanie 30 milionów beczek oleju SPR.

Wcześniej Waszyngton zobowiązał się w listopadzie uwolnienia 50 milionów beczek oleju SPR, choć oczekiwany ruch w tandemie z Chin nie zmaterializował, ponieważ ceny wzdłużne wraz z odzyskaniem popytu dla pandemii Covid-19.

Dlaczego powstała SPR?

. Stany Zjednoczone stworzyły SPR w 1975 r. Po cenach benzynowych Arabskiego Oilembargo i uszkodzone Econoline Economy.Presidents stukali zapasowe do uspokajających rynków olejowych podczas gdy huragany uderzyły w infrastrukturę ropy naftowej wzdłuż U.S.Gulfu Meksyku.

Ile oleju trzymać?

Rezerwat obejmuje obecnie około 586 milionów beczek indozens jaskini w czterech silnie strzeżonych lokalizacjach na wybrzeżach Thlouisiana i Texas. Kraj utrzymuje również małe rezerwy oleju grzewczego i rezerw benzynowych w północnym wschodzie.

Jak SPR dostaje olej do rynku?

Ze względu na swoją lokalizację w pobliżu centrów orpetrochemicznych DUŻYCH U. Może to potrwać tylko 13 dni od decyzji prezydenckiej w pierwszym oleju, aby wejść na rynek USA, zgodnie z działem Energii.

W ramach sprzedaży Departament Energii Zwykle posiada aukcję online, w której firmy energetyczne oferują olej. W ramach swapu, firmy olejowe podejmują surowe, ale muszą go zwrócić, plusić.

Przed ostatnim sześcioma miesiącami U.S. Prezydenci autoryzowali sprzedaż awaryjną od trzy razy, ostatnio w 2011 r. Podczas wojny w OPEC członek Libii. Sprzedaż odbyła się również w czasie wojny Zatoki w 1991 r.

Jakie inne kraje mają strategiczne rezerwy?

Stany Zjednoczone odpowiada za około połowę strategicznych rezerw naftowych na świecie.

Stany Zjednoczone i inne kraje członkowskie IEA, które obejmują Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii i Australii, są zobowiązane do przechowywania oleju w rezerwatach awaryjnych odpowiadających 90 dniach importu oleju netto. Japonia ma Jedna z największych rezerwatów po Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Chiny, członek stowarzyszony IEA i wiodący na świecie konsument ropy naftowej, stworzył swój SPR 15 lat temu, aukcja pierwszej rezerwy naftowej we wrześniu. Kolejny członek IEA Associate, Indie, trzeci największy importer oleju i konsument, utrzymuje również rezerwę.

Przechowywanie państwowe w całej organizacji współpracy gospodarczej i rozwoju, większość, z której członkowie należą do IEA, przybyła do prawie 1,2 miliarda baryłek rurowych od stycznia, według IEA.

.