Wyeksport w Lipiec Tajlandii bije prognozę, ale wirus kręci się przez Reuters

Wyeksport w Lipiec Tajlandii bije prognozę, ale wirus kręci się przez Reuters

Wyeksport w Lipiec Tajlandii bije prognozę, ale wirus kręci się przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Kontenery wysyłkowe Stoją w porcie w Bangkoku 30 marca 2015 r. Reuters / Athis PerawongMetha /

przez Kitiphong Thaichareon i Satawasin Staporncharnarchai

Bangkok (Reuters) – eksport Tajlandii wzrósł więcej niż oczekiwano w lipcu, ale największy kółko Azji Południowo-Wschodniej -19 epidemia do daty i ograniczenia ruchu prawdopodobnie wpływają na przesyłki w sierpniu i wrześniu, minister handlowy powiedział w poniedziałek.

Eksport, kluczowy kierowca wzrostu Tajlandii, wzrosła o 20,27% w lipcu z roku wcześniej, gdy poprawił się globalny popyt, pokonując prognozę na 19,7% w badaniu sondażu Reutera oraz w czerwcu 43,8% rok do roku.

Eksport jest rzadkim jasnym miejscem w Tajlandii, ponieważ zmaga się z przepływem infekcji, monitując krawężniki ruchu https://www.reuters.com/business/healthcare-HAMACHARMAUTICALS/THAILAND-Extends-Stricter-covid-19-ymenich- do końca-sierpnia-2021-08-01 W obszarach, które stanowią około 80% produktu krajowego brutto (PKB https://www.reuters.com/article/idusl4n2pl05n).

“Środki blokady mogły wpłynąć na sektor produkcyjny, ponieważ widzieliśmy pewne zamknięcia fabryk owoców na eksport,” minister Jurin Laksanawisit powiedział konferencji informacyjnej.

Estebreak ma coraz bardziej dotknięte fabrykami fabryk i pogorszył https://www.reuters.com/article/idusl4n2ov0r3 Niedobór pracy, groźny eksport w czasie silniejszego globalnego popytu i słabszym bahtem.

w poniedziałek, Federacja Thai Industries (FTI) wezwała wsparcie rządowe dla fabryk, w tym jasne środki “bańki i pieczęć” i więcej szczepionek.

“Sektor przemysłowy jest jedynym silnikiem do PKB i eksportu i chce wybuchów w fabrykach, które mają być zawarte,” Przewodniczący FTI Mongkolsutheree powiedział oddzielną odprawę.

Industrial. towary stanowią około 80% eksportu, które w lipcu były prowadzone przez silniejsze przesyłki pojazdu https://www.reuters.com/business/autos-Transportation/Thailands-Booming-autos-exports-Help-plug-Gaping-tourism- Hole-2021-06-29 i części samochodowe oraz komputery i komponenty.

Popyt na kluczowych rynków był wyższy w lipcu, z eksportem do Stanów Zjednoczonych o 22% rok do roku, do Chin o 41%, do Japonii o 23% i do Unii Europejskiej w górę o 21%.

importu w lipcu podskoczył o 45,9% od roku wcześniej, bijąc prognozę 43% wzrostu, co skutkuje nadwyżką handlową w wysokości 183 mln USD na miesiąc.

W okresie styczeń-lipca eksport wzrósł o 16,2% z roku wcześniej, podczas gdy import wzrosła o 28,7%, co skutkuje nadwyżką handlową w wysokości 2,6 mld USD.

.