Wydatki na wypoczynek w Chinach pozostaje drag na wzrost wśród odzysku przez Bloomberg

Wydatki na wypoczynek w Chinach pozostaje drag na wzrost wśród odzysku przez Bloomberg

Wydatki na wypoczynek w Chinach pozostaje drag na wzrost wśród odzysku przez Bloomberg

© Reuters. Wydatki na wypoczynek w Chinach pozostają przeciągnij na wzrost wśród odzysku

(Bloomberg) – hotele i restauracje w Chinach, jeden z najbardziej dotkniętych sektorów gospodarki podczas pandemii koronawirus, pozostał znaczący hamulec na wzrost w trzecim kwartale, nawet jak ożywienie nabrało tempa.

Produkcja w sektorze spadła o 5,1% od roku temu, urząd statystyczny powiedział we wtorek w uzupełniającym raporcie na temat produktu krajowego brutto. Był to mniejszy spadek o 18% w drugim kwartale. W pierwszych dziewięciu miesiącach roku produkcja sektora spadła o 19,1% w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku.

Dane o produkcie krajowym brutto opublikowane w poniedziałek wykazały, że konsumpcja w Chinach nadal poprawiała się we wrześniu, ponieważ ograniczenia związane z wirusami jeszcze bardziej złagodziły się, a zaufanie konsumentów wzrosło. Jednak wydatki nie powróciły do poziomu sprzed Covid, a sprzedaż detaliczna w pierwszych dziewięciu miesiącach roku spadła o około 7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Chiński produkt krajowy brutto w trzecim kwartale: Szczegóły (tabela)

Leasing i usługi komercyjne były najgorszym wynikiem w ostatnim kwartale, spadając o 6,9% w stosunku do roku poprzedniego. Sektor technologii informacyjnych nadal osiągał lepsze wyniki, osiągając 18,8%.

Wzrost w sektorze budowlanym pozostał solidny, wzrastając o 8,1% w kwartale od roku temu, odzwierciedlając silne wsparcie kredytowe ze strony rządu w celu pobudzenia infrastruktury i prężnego rynku nieruchomości.

©2020 Bloomberg L.P.