Wydatki budowlane USA wznosi się umiarkowanie w kwietniu przez Reuters

Wydatki budowlane USA wznosi się umiarkowanie w kwietniu przez Reuters

Wydatki budowlane USA wznosi się umiarkowanie w kwietniu przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Dom w budowie stoi stoi za “sprzedanym” znakiem w nowym rozwoju w York County, Karolina Południowa, USA, 29 lutego 2020. Reuters / Lucas Jackson / Plik Photo

Waszyngton (Reuters) – Wydatki budowlane USA wzrosły mniej Niż oczekiwano w kwietniu, ponieważ zyski w prywatnym budowie budowlanej były stępione stratami w nakładach na konstrukcje nierezydencyjne i projekty publiczne.

Departament Commerce powiedział we wtorek, że wydatki budowlane wzrosły 0,2% po poniesieniu 1,0% w marcu. Ekonomiści odpytywane przez Reuterów mieli prognozowane wydatki budowlane zdobywające 0,5%. Wydatki budowlane, które odpowiadają za około 4% produktu krajowego brutto, podskoczył o 9,8% w okresie roku na rok w kwietniu.

Wydatki na prywatne projekty budowlane wzrosły 0,4%, podnoszone przez inwestycję w jednorodzinny homanfuilding. Żądanie W przypadku obudowy pozostają solidne, choć drogie materiały budowlane, zwłaszcza tarcicy, są ograniczające zdolność budowniczych do ramienia konstrukcji.

Rząd zgłosił w zeszłym miesiącu zanurzyć się w homeBuilding w kwietniu, z liczbą domów upoważnionych do budowy, ale jeszcze nie rozpoczął zwiększenie na najwyższy poziom od 1999 r.

Nakłady na projekty mieszkaniowe wzrosły o 1,0% w kwietniu. Wydatki na prywatnej konstrukcji nierezydentalnej, takich jak wiercenie gazu i oleju spadły 0,5% w kwietniu.

Inwestycje biznesowe w konstrukcje nierezydentalne spadły w pierwszym kwartale za szóstą kwartał prostą jako odbicie w eksploracji górniczej, wały i studnie zostały zrównoważone przez spadek budynków komercyjnych i opieki zdrowotnej.

wydatków na publiczne projekty budowlane spadły o 0,6% w kwietniu. Nakłady państwowe i samorządowe poślizgnęły się o 0,2%, a wydatki rządowe federalne spadły o 6,2%.