WTO wędruje prognozy, ale ostrzeżenia dotyczące ryzyka pandemowego przez Reuters

WTO wędruje prognozy, ale ostrzeżenia dotyczące ryzyka pandemowego przez Reuters

WTO wędruje prognozy, ale ostrzeżenia dotyczące ryzyka pandemowego przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Logo jest na zdjęciu poza Światową Organizacją Handlu (WTO) w Genewie, Szwajcarii, 28 września 2021. Reuters / Denis Balibouse

Genewa (Reuters) -The World Trade Organizacja zmieniona w górę jego prognozy dla wzrostu światowych towarów handlu Rok iw 2022 r., Ale ostrzegł o odzyskiwaniu dwukrotnych, pozostawiając słabe kraje za ryzykowne z problemów z łańcuchem pandemicznym COVID-19.

WTO powiedział w poniedziałek, spodziewając się handlu towarami wzrostu w tym roku o 10,8% po upadku 5,3% w 2020 r. W marcu było prognozowanie 2021 wzrostu 8,0%.

Ciało handlowe opartego na Genewie stwierdziło, że wzrost handlu powinien spowolnić do 4,7% w 2022 r., Większe niż jej poprzednia prognoza w wysokości 4,0%, z handlem zbliżającym się przed pandemicznym długoterminowym trendem.

Dyrektor generalny Ngezi Okonjo-Iweal opisał aktualizacje jako dobre wieści, ale nie przyczyną samozadowolenia, z Ryzyko nowych ognisk lub wariantów koronawirusów.

krajów o niskich dochodach, w których podawano tylko 28 milionów dawek szczepionek z globalnej w sumie 6 mld, powiedziała również. Ustawiono

azjatyckich eksportu wynosiło prawie 15% wyższe w 2021 r., A w 2019 roku, a Ameryka Północna była zasadniczo odzyskana, ale Afryka i Bliski Wschód byłby poniżej poziomu przedm pandemii.

Okonjo-iweala próbuje brokera wśród 164 członków WTO, aby zwiększyć dystrybucję szczepionki do krajów rozwijających się, w szczególności w kwestii praw własności intelektualnej dla szczepionek i innych zabiegów przyrządowych. Republika Południowej Afryki, Indie i inne kraje rozwijające się wspierają zwolnienie IP, podczas gdy opracowani członkowie, w tym Unii Europejskiej, sprzeciwiają się temu.

“Mamy nadzieję, że będzie pragmatyczne rozwiązanie, które będzie akceptowalne dla obu stron” – powiedziała, odnosząc się do WTO Spotkanie ministerialne od 30 listopada do Dec. 3.

WTO powiedział, że widzieli problemy łańcucha dostaw bardziej odizolowane na szczególnie sektory, z laptopem i ekspresem telefonu komórkowego, aby znaleźć półprzewodniki, ale producenci samochodów cierpiących po ostro wycinającym zamówienia w 2020 roku .

Prognoza WTO wyłącza się wyłącznie do towarów. W przypadku usług, takich jak IT i Transport Pasażerski, powiedział, że były oznaki ożywienia, ale dobrze zwrócone na poziomie przedm pandemicznym.

.