Wskaźnik zamówień w Wielkiej Brytanii Hits Record High we wrześniu: CBI przez Reuters

Wskaźnik zamówień w Wielkiej Brytanii Hits Record High we wrześniu: CBI przez Reuters

Wskaźnik zamówień w Wielkiej Brytanii Hits Record High we wrześniu: CBI przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: pracownik w garniturze ochronnym zamiata podłogę w fabryce wyobraża sobie fabrykę Nissana Sunderland Factory, Wielka Brytania, 1 lipca, 2021. Reuters / Phil Noble

Londyn (Reuters) – rekordowy udział producentów brytyjskich zgłosił rosnące nowe zamówienia W tym miesiącu, ale globalne problemy z łańcuchem dostaw i niedobory robocze utrzymywały wzrost wzroku w produkcji, ankieta pokazana we wtorek.

Konfederacja bilansowa British Industry Management Recours Równowaga wzrosła do +22 we wrześniu od +18 w sierpniu, jego najwyższy poziom, ponieważ rekordy rozpoczęły się w 1977 r.

nadal, obraz był słabszy na zamówienia eksportowe – co w ich najszybsze Od marca 2019 r. – a wskaźnik badania wzrostu wzrostu spadł na najniższy poziom od kwietnia.

“Dzisiejsza ankieta podkreśla, jak pośród różnych wyzwań dostaw, firmy zaczynają walczyć o spełnienie wysokiego popytu” CBI zastępca główny ekonomista Anna Leach powiedział.

“Pomimo blisko połowy producentów badanych księgowości raportowania powyżej normalnego, wzrost produkcji spowolnił ostro, choć pozostały stosunkowo solidny.”

Wskaźnik ankiety oczekiwań cenowych ochłodzono do czteromiesięcznego niskiej, ale ostrzegane producenci Leach wciąż stanęły w obliczu cen energii rakietowej.

AS Gospodarki REOPEN PO ZAMKNIĘCIE COVID-19, hurtowe ceny gazu ziemnego w Europie wzrosły w tym roku, popychane przez duże zapotrzebowanie na skroplonego gazu ziemnego w Azji, konserwacji jądrowej i niższej niż zwykłym dostawach z Rosji.

Rekordowe ceny napięły brodę brytyjskiego energetycznego, niszcząc model biznesowy mniejszych handlowców energetycznych i wysyłanie szokowania przez rynki chemiczne i nawozowe, co prowadzi do niedoboru dwutlenku węgla stosowanego w przetwarzaniu żywności.

.