Włoski bank BNP, związki spar toków nadajnikami przez Reuters

Włoski bank BNP, związki spar toków nadajnikami przez Reuters

Włoski bank BNP, związki spar toków nadajnikami przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Logo BNL (BNP Group Paribas) Bank jest widoczny w Neapolu, Włochy 22 lutego 2016 r. Reuters / Tony Gentile

Mediolan (Reuters) -Stalian Knowanie bankowe we wtorek zakwestionował postać dostarczoną przez BNL, włoskie ramię Grupa bankowość francuska BNP Paribas (OTC: BNPQY), nadajnikiem strajku poprzedniego dnia w rzadkim pokazie w sektora.

BNL w poniedziałek powiedział 29,8% swoich pracowników dołączył do strajku – pierwszy taki protest od lat 90. XX wieku.

Bank powiedział, że zapewnił, że może nadal działać dzięki możliwościom cyfrowym w czasie, gdy pracownicy byli również nieobecni z powodu wakacji na koniec roku.

związków we wtorek powiedział, że BNL należy wyjaśnić, jak obliczył liczbę, na podstawie 80% oddziałów pozostał zamknięty.

“Obejmowanie jasnego wyzwania rozpoczęte przez związki spółki dąży do nawet renderowania Głęceniowi płacze protestacyjne protestu, “Fabi, First-Cisl, Fisac-Cgil, UILCA i Unisin powiedział w wspólnym oświadczeniu.

Taki stopień konfrontacji jest niezwykły we Włoszech sektora bankowym, gdzie pracownicy są określane tylko przez wcześniejszą emeryturę Schematy oferowane starszym pracownikom na zasadzie dobrowolności i bardzo kosztowne dla pożyczkodawców do sfinansowania.

w takich schematach, pracownicy otrzymują do 80-90% wynagrodzenia od funduszu finansowanego przez banki ustanawiające personel, dopóki faktycznie zakwalifikują się do emerytury .

prośby pracowników do przystąpienia do systemu zwykle przekraczają liczbę odjazd planowanych przez banki.

Zalety nieodmiotowości Trudna faza branża trwa z negatywnymi stawkami uczynieniem pożyczkowaniem nieopłacalne, podczas gdy stoi przed cyfrowym wyzwaniem od osób niebędących bankowymi które nie podlegają tej samej szczelnej regulacji i nadzorce.

pracowników W BNL protestowała przed jej decyzją, aby korzystać z zewnętrznych dostawców usług IT i Back Office, przeniesienie, które związki mówiły, że wpływa na 900 w sumie 11 500 pracowników BNL w swoich biurach centralnych i około 700 oddziałów we Włoszech.

Związków wyraziły również skargi o sprzedaży BNL na światową linię w lipcu 80% udziałów w jej karcie Płatność przetwórstwa Business Axepta Italy.

.