Wielka Brytania wymusza Big Tech, aby walczyć ze oszustami online przez Reuters

83dc5a2611f18c4ee3e6f5bc2f3f7886

Wielka Brytania wymusza Big Tech, aby walczyć ze oszustami online przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Facebook, logo Google i Twitter są widoczne na tym kombinacyjnym zdjęciu z plików Reuters. Reuters / File Photo

by Huw Jones

Londyn (Reuters) – Wielka Brytania powiedziała we wtorek, że zmusi go Google (Nasdaq: Googl), Facebook (Nasdaq: FB), Twitter (NYSE: TWTR) i inne platformy internetowe, aby zapobiec płatne – Za oszukańcze ogłoszenia po połączeniach z organów regulacyjnych i grup konsumenckich dla silniejszego skracania oszustwa.

Rząd powiedział, że jego projekt ustawy o zapobieganiu szkodom online obejmowałoby wymóg dla dużych platform w celu poprawy ochrony przed przestępcami podszywających gwiazdy lub firmy w celu kradzieży danych osobowych, rozpalanie niebezpiecznych inwestycji finansowych lub włamania na rachunki bankowe. Regulator komunikacji

sprawdza, czy platformy umieściły systemy w miejscu, aby zapobiec i usunąć fałszywe reklamy. Watchdog może zablokować usługi lub wydać grzywnę do 18 Milion funtów (24 mln USD) lub 10% rocznego obrotu, rząd powiedział.

“Te zmiany w nadchodzącym rachunku internetowym online pomogą zatrzymać oszustów stwierdzających ludzi poza ich ciężko zarobioną gotówką przy użyciu fałszywych ogłoszeń online” – powiedziała w oświadczeniu “Sekretarz Nadine Kultury.

Oszustwy internetowe z reklam w Google, Facebooku, Twitterze i innych mediach społecznościowych grzybowanych jako więcej osób poszedł online podczas blokady walki z Covid-19.

Rekord brytyjskiego 754 milionów funtów został skradziony w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 r. W oszustwach bankowych, o prawie jednej trzeciej z tego samego okresu w 2020 r., Według danych z brytyjskiego finansowania, organu branży bankowej.

W odpowiedzi na presję organu prowadzonego finansowego (FCA) niektóre usługi online ograniczają reklamy dla produktów finansowych do spółek regulowanych przez FCA, który wezwał do silniejszych uprawnień.

. “Może to spowodować ogromną różnicę, aby wywodząc się o przypływ fałszywych i oszukańczych reklam na mediach społecznościowych i wyszukiwarek, które powodują niszczycielską szkodę finansową i emocjonalną dla niewinnych ofiar”, powiedział Anabel Hoult, dyrektor generalny grupy kampanii konsumenckiej, która?

Rząd powiedział, że rozpoczęło również publiczne konsultacje w sprawie zasady dokręcania branży reklamowej, albo poprzez wzmocnienie bieżącego podejścia samoregulacji lub tworząc nowy Watchdog.

Ogłoszenia szkodliwe lub wprowadzające w błąd, takie jak promujące negatywne obrazy ciała, a reklamy dla nielegalnych działań, takich jak sprzedaż broni, mogą stawić czoła trudniejsze zasady i sankcje, powiedział.

Influenbersów nie deklaruje, że są one wypłacane na promowanie produktów na mediach społecznościowych, może również podlegać silniejszym karom, rząd powiedział.

(1 $ = 0,7629 funtów)