Wiele sond uruchomionych w Deadly Stampede na Houston Rap Festival przez Reuters

Wiele sond uruchomionych w Deadly Stampede na Houston Rap Festival przez Reuters

Wiele sond uruchomionych w Deadly Stampede na Houston Rap Festival przez Reuters

5/5 © Reuters. Pogotowia widziana jest w tłumie podczas Festiwalu Muzyki Astroworld w Houston, Texas, US, 5 listopada, 2021 w tym nieruchomym obrazie uzyskanym z mediów społecznościowych w dniu 6 listopada 2021. Uprzejmość Twittera @onacasella / przez Reuters 2/5

przez Erwin SEBA

Houston (Reuters) – co najmniej dwa dochodzenia, jedna z nich przestępcza, była w niedzielę w śmiertelnej stampedce podczas festiwalu Rap Star Travis Scott’s Astroworld Music, który zabił co najmniej ośmiu osób i zranił dziesiątki w Houston.

Dwie ofiary były nastolatkami, w wieku 14 i 16 lat, złapano w miażdżącym przepięciu tłumu, gdy Scott kontynuował wykonanie, ukończenie jego zestawu nawet po zauważaniu fanów otrzymujących leczenie. Scott, ustawa nagłówka i rodzinna gwiazda, która założyła Festiwal Astroworld w 2018 r., Później powiedział, że nieświadomi nasilenie sytuacji.

Houston. City Police Chief Troy Finner powiedział, że jego dział otworzył dochodzenie kryminalne przez detektywy zabójstwa i narkotyki, po doniesieniach, że ktoś w publiczności wstrzykuje ludzi z narkotykami.

Jedna strażnikowa ochrona poczuła kutasa na szyi, minęła i została odrodzona po wstrzyknięciu Narcanem, lek stosowany w leczeniu przedawkowania opioidów, powiedział Finner. Kilka innych byli traktowani z Narcanem, według Szefa Pożarnego Miasta, Samuel Pena.

Harris County Sudge Lina Hildago wezwała również do “obiektywnego, niezależnego” dochodzenia Rap Festiwalu, w której uczestniczyło 50 000 osób.

“Być może plany były niewystarczające. Być może plany były dobre, ale nie były przestrzegane” – powiedział Hildago. “Rodziny tych, którzy umarli, wszyscy dotknęli, zasługuje na odpowiedzi”.

Houston Mayor Sylvester Turner wezwany również do odprawy ze wszystkich stron, w tym pierwszych respondentów, Promotor koncertowy na żywo i urzędnicy Venue, NRG Park.

Ofiary zginęli w pobliżu sceny, gdy tłum wziął naprzód, z niektórymi cierpiącymi aresztowaniami serca i inną traumą medyczną, powiedzieli urzędnicy.

Martwy w wieku od 14 do 27 lat, z wiekiem jednej ofiary, którą należy ustalić, powiedział Turner. Urzędnicy jeszcze ich nie zidentyfikowali, ale w mediach pojawiły się niektóre szczegóły.

Houston Chronicle zidentyfikował najmłodszą ofiarę jak John Hilgert, studia średniego, który grał w piłkę nożną i baseball i przybył wcześnie, aby uzyskać dobre miejsce, aby oglądać pokaz.

Poszedł z 15-letnim przyjacielem, sprawdził Kronikę, powołując wywiad z matką przyjaciela, Tracy Faulkner. Kupiła syna swojego biletu jako prezent urodzinowy, decyzja, którą teraz żałuje, powiedziała Chronicle.

“Oboje byli w tym samym miejscu w tym samym czasie, a jeden wrócił do domu i Jeden nigdy nie zobaczymy – powiedział Faulkner.

“John był dobrym studentem i sportowcem i tak uprzejmy. Był najsłodszym i najmądrzejszym młodym człowiekiem – powiedziała.

Kronika zidentyfikowała inną ofiarę jako duński baig, 27, który umarł, próbując chronić jego narzeczonego przed zmiażdżeniem tłumu, według młodszego brata Baiga, Basil Mirza Baig.

“Straciłem brata,” Basil Mirza Baig powiedział we łzach ” PM W piątek, kiedy tłum ściśnięty w pobliżu sceny, powodując panikę, Pena powiedziała. Do 21:30, jasne, że ludzie potrzebowali pomocy medycznej, a Scott potwierdził karetkę poruszając się przez tłum, zatrzymując się i zachęcając tłum, aby zrobić miejsce.

, ale Scott wrócił do występowania, mówiąc tłum, który chciał “usłyszeć shake ground. “

w niektórych punktach Concertgoers zbliżył się do ekipy scenicznej i przyznał ich, aby powstrzymać pokaz, zgodnie z filmem społecznościowym Video.

Scott zakończył swój zestaw o 21:42

Scott.

Scott.

Scott , Grammy nominowany piosenkarka i producent, powiedział w filmie Wysłany na mediach społecznościowych późno w sobotę: “Nie mogłem sobie wyobrazić ciężkości sytuacji”