Waluty wrażliwe na olejeniowe większe zwiększanie z surowym powyżej 80 USD przez Bloomberg

Waluty wrażliwe na olejeniowe większe zwiększanie z surowym powyżej 80 USD przez Bloomberg

Waluty wrażliwe na olejeniowe większe zwiększanie z surowym powyżej 80 USD przez Bloomberg

© Reuters. Walle wrażliwe wrażliwe waluty stają się większe z surowym powyżej 80 $ (Bloomberg) – Kanadyjski dolar, norweski Krone i rubel rosyjski był jednym z największych beneficjentów Sprint w cenach ropy od sierpnia. Dobrą wiadomością dla inwestorów obstawianie tych walut jest to, że ich wrażliwość na cenę surowca wzrasta, gdy transakcje naftowe od 80 do 100 USD za baryłkę.

Głównymi surowymi eksporterzy wzruszył ramionami zysków w wskaźniku Punktu Dolar Bloomberg, a ich waluty doceniły średnio 3% w porównaniu z Greenback, ponieważ 3-miesięczna kontrakt Brent pękł powyżej 70 USD za baryłkę.

W oparciu o badanie Bloomberg, które kontroluje wpływ na działanie światowych cen akcji i plonów, rubel docenia o 2,3%, gdy Brent porusza się z 80 do 100 do 100 USD za baryłkę, w porównaniu z zyskiem 1,6%, gdy ropa wzrosła z 69 do 82 USD. Czułość dolara Krone i Kanady Zwiększono również, a waluty doceniane odpowiednio o 2% i 1,3%, gdy ropa porusza się w wyższym zakresie.

Wyniki są zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Rosja i Norwegia wykorzystują swoje suwerenne fundusze bogactwa i interwencje centralne do ograniczenia aprecjacji waluty, gdy przychody ropy są podwyższone. Ponadto każdy marginalny dolar zużywany na lutowniku powinien mieć mniej wpływu na realną gospodarkę i rentowności.

Nadal, równowaga oleju USA znacznie poprawiła się od ostatniego okazji, gdy ceny ropy były w zasięgu 80-40 USD. To może złagodzić pozytywny wpływ cen ropy na te waluty przeciwko dolara – choć nie przeciwko rywale bez dolarowi. Ponadto, niedawny bieg w cenach ropy ma zwiększone obawy o montaglację, a większy szok awersji na ryzyko zwiększyłby dolara przed wszelkimi aktywami.

© 2021 Bloomberg L.P.