Waluta Myanmar spada 60% w tygodniach jako zbiorniki ekonomiczne od lutego zamachu przez Reuters

Waluta Myanmar spada 60% w tygodniach jako zbiorniki ekonomiczne od lutego zamachu przez Reuters

Waluta Myanmar spada 60% w tygodniach jako zbiorniki ekonomiczne od lutego zamachu przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Ludzie wyłączają się na zewnątrz banku do wycofania gotówki, w Yangon, Myanmar 13, 2021. Reuters / Stringer

(Reuters) – Waluta Myanmara straciła ponad 60% swojej wartości od początku września, jadąc jedzenie i ceny paliw w gospodarce, która zanika od zamachu wojskowego osiem miesięcy temu.

Wiele złotych sklepów i wymiany pieniędzy zamknięte w środę ze względu na zawirowania, podczas gdy nurkowanie Kyata włożył się w mediach społecznościowych z komentarzami, od standardowych ostrzeżeń do wysiłków, aby znaleźć jakiś humor, a kolejnym kryzysem uderza w walkę-rozdarty naród.

“To będzie grzechotać generałami, ponieważ mają dość obsesję na punkcie współczynnika katy jako szerszego barometru gospodarki, a zatem odbicie nad nimi”, powiedział Richard Horsey, ekspert Myanmar w międzynarodowej grupie kryzysowej.

w sierpniu, bank centralny Myanmar próbował spożyć KYAT 0,8% Strona stopy referencyjnej w stosunku do dolara, ale porzucił 18 września jako presja na zamontowany kurs wymiany.

Niedobór dolarów stał się tak zły, że niektórzy zmieniacze pieniędzy ciągnęły swoje okiennice.

“Ze względu na niestabilność cen walut w tej chwili … Wszystkie oddziały Usługi Exchange Północnej są tymczasowo zamknięte,” zmieniacz pieniędzy na Facebooku (NASDAQ: FB).

Osoby nadal cytujące stawkę 2700 katy za dolara we wtorek, w porównaniu do 1 695 na 1 września i 1,395 z powrotem 1 lutego, kiedy wojskowy obalił demokratycznie wybrany rząd prowadzony przez Nobla Laureat Aung San Suu Kyi.

Bank Światowy ostrzega Gospodarka do Slupm 18%

Bank Światowy przewidywany w poniedziałek Gospodarka spadła o 18% w tym roku i powiedział, że Myanmar zobaczyłoby największe skurcz zatrudnienia w regionie, a liczba ubogich wzrośnie.

. Zwiększenie presji gospodarczej nadchodzą wśród oznak wzrostu rozlewu rozlewu krwi, ponieważ zbrojne milicje stały się odważniejsze w starcie z armią po miesiącach protestów i uderzenia przez przeciwników Junta.

“Zrzejrzej sytuacja polityczna jest gorsza, wskaźnik walutowy będzie”, powiedział starszy wykonawczy w banku Myanmar, który odmówił zidentyfikowania.

Myanmar zmaga się również do radzenia sobie z drugą falą infekcji koronavirus, które rozpoczęły się w czerwcu z odpowiedzią przez władze okaleczone po wielu pracowników zdrowotnych dołączył do protestów. Zgłoszone przypadki wychodzi z ich wysokości, choć prawdziwy stopień epidemii pozostaje niejasny.

W bezpośrednich miesiącach po 1 lutego zamachu, wiele osób wannął do wycofania oszczędności z banków https://www.reuters.com/business/finance/lines-tokens-money-brokers-myanmars-crumbling-economia- Runs-Low-Cash-2021-05-14, a niektóre kupione złoto, ale biżuteria Kupiec w Yangon powiedział, że wielu zdesperowanych ludzi próbowali sprzedać swoje złoto.

Bank centralny nie dawał powodu, dlaczego porzucił swoją strategię zarządzaną float wcześniej w tym miesiącu, ale analitycy uważają, że jego rezerwy walutowe muszą być poważnie wyczerpane.

urzędników banków centralnych nie odpowiedział na komentarz, ale dane Banku Światowego pokazuje, że miało tylko 7,67 mld USD w rezerwy na koniec 2020 r.

po wyjeździe z jego zarządzanego pływaka, bank centralny nadal wydał 65 milionów dolarów, kupując Kiat w stawka o pojemności 1,750 do 1 755 za dolara między 13-27 września.

Dyrektor Bank powiedział, że wysiłki banku centralnego miały ograniczony wpływ na rynek walutowy śmiech zaufania.

Kryzys gospodarczy prowadził cenę zszywek, a biuro UN dla koordynacji spraw humanitarnych powiedział w tym tygodniu, że około trzech milionów ludzi wymaga teraz humanitarnej Pomoc w Myanmar, z miliona przed zamachem zamachem.

W kraju, w którym produkt krajowy brutto na mieszkańca był tylko 1400 dolarów w zeszłym roku, 48 kg torba ryżu kosztuje obecnie 48 000 Kyat, czyli około 18 dolarów, blisko 40% od zamachu, a ceny benzyny prawie podwoiły się 1,445 KYAT na litr.

“Jeśli masz pieniądze, kupujesz złoto, kupujesz dolary, kupujesz (tajski) baht. Jeśli nie masz pieniędzy, będziesz głodowałeś,” powiedział użytkownika na Facebooku wygrać miint na stanowisku.

.