Wall Street otwiera się wyżej, jak Yellen Komentarze Wsparcie apetyt na ryzyko; Dow się 33 pkt przez Investing.com

Wall Street otwiera się wyżej, jak Yellen Komentarze Wsparcie apetyt na ryzyko; Dow się 33 pkt przez Investing.com

Wall Street otwiera się wyżej, jak Yellen Komentarze Wsparcie apetyt na ryzyko; Dow się 33 pkt przez Investing.com

© Reuters.

Przez Geoffrey Smith

Investing.com – amerykańskie rynki akcji otwarte na wyższe w piątek i były na dobrej drodze do końca tygodnia na pozytywnym terytorium, po komentarzach sekretarza skarbu Janet Yellen i silne zarobki z różnych firm oferowane antidotum na słabe dane z rynku pracy w czwartek.

Do 09:45 ET (1445 GMT), Dow Jones Industrial Average wzrósł o 33 punkty, czyli o 0,1% przy 31 526 punktów. S&P 500 wzrósł o 0,2%, a Nasdaq Composite o 0,4%.

Ruchy przyszedł na tle coraz odważniejsze “reflation” transakcji, jak komentarze Yellen do CNBC ponownie zachęcił inwestorów do przejścia z długoterminowych obligacji i na akcje. Rentowność 30-letnich obligacji skarbowych wzrosła aż do 2,11%, podczas gdy rentowność 10-letnich obligacji ponownie przetestowała 12-miesięczny poziom 1,33%.

Yellen ponownie podkreśliła znaczenie dostarczania zarówno bodźców fiskalnych, jak i monetarnych w dużej mierze, ze względu na utrzymujący się wysoki poziom bezrobocia i trudności z powodu pandemii

“Inflacja była bardzo niska od ponad dekady i wiesz, że jest to ryzyko, ale istnieje ryzyko, że Rezerwa Federalna i inni mają narzędzia do rozwiązania “, powiedziała CNBC. “Większe ryzyko jest blizny ludzi, o tej pandemii mieć stałe przez całe życie żniwo na ich życie i środki do życia.”

Palantir (NYSE: PLTR) czas wzrosła o kolejne 10%, nadal korzystających poświata poparcia od gwiazdy funduszu menedżera Cathie Wood na początku tygodnia. Wpływ Wood jest, na razie, więcej niż kompensowanie presji spadkowej od końca post-IPO lockup dla długoterminowych akcjonariuszy Palantir, który rozpoczyna się dzisiaj.

Deere & Company (NYSE:DE) również wzrosła o 10% po producent gospodarstw rolnych i innych maszyn ciężkich powiedział, że jego zysk w pierwszym kwartale roku fiskalnego był ponad dwukrotnie prognozy analityków i prognozy gwałtownej poprawy w jego otoczeniu operacyjnym w ciągu roku. Od lipca ubiegłego roku zasoby deere prawie się podwoiły.

Zasoby górnicze były również dobrze wspierane jako reflacji przełożyło się na zakład na metale przemysłowe. Copper Futures zwieńczone 4 dolarów za funt po raz pierwszy od 10 lat, pchanie Freeport-McMoran (NYSE: FCX) czas w górę 8,4%, a Glencore (OTC: GLNCY) i Antofagasta (OTC: ANFGF) adRs zarówno o ponad 3%.

Na minus, Pfizer (NYSE: PFE) czas nie był w stanie wykorzystać wiadomości, że jego szczepionka może być przechowywana w normalnych zamrażarkach bez utraty skuteczności – coś, co powinno zmniejszyć obawy o problemy dystrybucji i poszerzyć swoją atrakcyjność do światowych systemów opieki zdrowotnej, w coraz bardziej zatłoczonej przestrzeni szczepionki.  Novavax (NASDAQ: NVAX) czas wzrósł o 4,6%, natomiast, po snaring ogromny kontrakt dostaw dla jego Covid-19 szczepionki.