Wall Street otwiera się wyżej na suficie zadłużenia, ulgą energetyczną; Dow Up 400 PTS przez Investing.com

Wall Street otwiera się wyżej na suficie zadłużenia, ulgą energetyczną; Dow Up 400 PTS przez Investing.com

Wall Street otwiera się wyżej na suficie zadłużenia, ulgą energetyczną; Dow Up 400 PTS przez Investing.com

© Reuters.

przez Geoffrey Smith

Investing.com – USA Rynki akcji otwarte ostro wyższy w czwartek, wśród ulgi w tymczasowej ofercie, aby odłożyć domyślny rząd USA i częściowe wycofywanie cen wysokich energii, które stawiły rosnące zagrożenie Gospodarka światowa.

Do 9:43 am Et (1343 GMT), średnia przemysłowa Dow Jones wynosiła 404 punktów lub 1,2%, w 34 821 punktach. S & P 500 wzrósł o 1,1%, a kompozyt NASDAQ wzrósł o 1,2%.

zapasów budowało się na zyski już dokonane w środę z tyłu rozwoju w Waszyngtonie, DC i Moskwie. Leader mniejszości Senatu Mitch McConnell zaproponował odłożenie ostatecznego rozliczenia na pułapu zadłużenia do początku grudnia, podczas gdy prezydent Rosyjski Vladimir Putin dał pierwsze wskazanie, że jest gotów zwiększyć dostawy gazu do Europy, aby zwiększyć ceny.

Był też świeży znak Rynek pracy, który stały postęp jako fala wariantowej Delta Covid-19 uskoks. Początkowe roszczenia bezrobotne w zeszłym tygodniu spadły do ​​326 000, łamanie sekwencji trzech prostych tygodniowych zysków. Bez znaku osłabienia rynku pracy w czasie rzeczywistym, oficjalny raport z rynku pracy w piątek jest obecnie ustawiony w celu usunięcia jednej z ostatnich przeszkód do Rezerwy Federalnej Zmniejszając swoje zakupy obligacji od listopada.

amerykańskich depozytariuszów chińskich przedsiębiorstw były jednym z największych zysków, po tym, jak urzędnicy powiedzieli, że prezydenci Joe Biden i Xi Jinping zgodzili się zorganizować wirtualne spotkanie przed końcem roku. Ruch reprezentuje najnowszy wstępny znak poprawy w stosunkach USA-chińskich, po upuszczeniu opłat przeciwko głównym biurze finansowym Huawei Meng Wanzhou we wrześniu. Relacje nadal pozostają napięte, o czym świadczy regularne naruszenia przestrzeni powietrznej Tajwanu przez chińskie samoloty wojskowe w ostatnich dniach. Wall Street Journal zgłosił wcześniej, że oddziały USA były na Tajwanie przez co najmniej rok, pomagając szkolić personel wojskowy.

ALIBABA ADRS (NYSE: BABA) wzrósł 6,5%, podczas gdy Nio ADRS (NYSE: Nio) Rose 5,5% i Pinduoduo ADRS (NASDAQ: PDD) wzrósł 5,6%.

gdzie indziej, Tesla (NASDAQ: TSLA) Zasoby słabsze z wzmocnieniem zaledwie 0,6% przed posiedzeniem Akcjonariusza, podczas gdy Levi Strauss (NYSE: Levi) zapasów wzrósł o 7,3% po spełnieniu Spółki zgłoszono silną sprzedaż kwartalną i uniósł swój pełny rok poradnictwo ponownie. Royal niderlandzka skorupa (LON: RDSA) ADRS (NYSE: RDSA) również niedopełnione, rosnące tylko 0,4% po ostrzeżeniu w wysokości 400 milionów dolarów trafionych zysków z huraganu Ida. Firma nadal oczekuje dużego zwiększenia przepływu środków pieniężnych od gwałtownego wzrostu cen ropy naftowej i gazu ziemnego w ciągu ostatniego kwartału.

BIONTECH (NASDAQ: BNTX) Stock Rose 3,6% i Pfizer (NYSE: PFE) Wzrosło 1,8% Dwie spółki złożyły wniosek o zezwolenie na nadzór w sytuacjach nadzwyczajnych z żywności i administracji leków dla dzieci od 5 do 11 lat, aby otrzymać ich szczepionkę CoVID-19. Dwa akcje były pod presją od czasu, gdy ogłoszenie Merck o zachęcaniu wyników prób dla doustnie podawanego leczenia COVID-19, co może zmniejszyć całkowity rynek adresowalny dla ich szczepionki, jeśli zostanie zatwierdzony. Moderna (NASDAQ: MRNA) Wzrosła również 3,6%, pośród niektórych targów, po 30% spadku w ostatnim miesiącu.

.