Wall Street otwiera się głównie niższa jak OPEC + pcha cena ropy wyższej; Dow Ekes Out Gain przez Investing.com

Wall Street otwiera się głównie niższa jak OPEC + pcha cena ropy wyższej; Dow Ekes Out Gain przez Investing.com

Wall Street otwiera się głównie niższa jak OPEC + pcha cena ropy wyższej; Dow Ekes Out Gain przez Investing.com

© Reuters.

przez Geoffrey Smith

Investing.com – U.S. Rynki zapasowe otwarte głównie niższe w poniedziałek, ponieważ ceny ropy naftowej uderzyły w siedmioletnie wysokie, wzmacniające obawy, że wyższe ceny energii mogą zdławić odzyskiwanie i napędzanie inflacji wyżej.

Organizacja krajów eksportujących ropy naftowej i jego kluczowych sojuszników wskazywali, że nie uwalniają więcej surowców do rynku globalnego niż w przyrostowi 400 000 dzienne, już planowane, rozczarowujące wiele – w tym Białego Domu – który miał nadzieję Blok działałby, aby zachować pokrywę na ceny, ponieważ globalny popyt odzyskuje szybciej niż oczekiwano. Jednakże

Jednakże oświadczenie otwarcia tzw. Ciała decyzyjnego Grupy OPEC + była bardziej ostrożna w sprawie perspektywy na popyt w 2022 r. Agencje informacyjne zgłosiły nienazwane źródła zbliżone do bloku jako mówiących, że nie byłoby zmiany na jego harmonogram wyjściowy.

. Do 9:45 am Et (1345 GMT) średnia przemysłowa Dow Jones ledwo posiadała powyżej linii wzmocnienia, podczas gdy S & P 500 wynosiła 0,4%, a kompozyt NASDAQ wynosił 1,2%. NASDAQ zazwyczaj słabeFory, gdy wyższe ceny towarowe wzmacniają argumenty o wyższej inflacji i ściślejszej polityce pieniężnej.

Exxon Mobil (NYSE: XOM) Wzrósł o 1,6%, podczas gdy Conocophillips (NYSE: COP) Stock Rose 2.5% i Occidental Petroleum (NYSE: Oxy) Magazynowanie – ze wszystkich głównych głównych kierunków %.

Zyski zostały finansowane częściowo przez wydanie pieniędzy z udziałów Tech Stock Holdings, ponieważ inwestorzy obracali się do cyklicznych nazwisk na koszt zapasów wzrostu. Amazon (NASDAQ: AMZN) Stock i Microsoft (Nasdaq: MSFT) Stock Oba spadły o 1,8%, podczas gdy Apple (Nasdaq: AAPL) zapas spadł o 1,6%. Najbardziej znanym przegranym wśród megacaps był ponownie Facebook (NASDAQ: FB), który spadł o 3,5% po weekendzie świeżej reklamy Za zarzuty zarządzania przeciwko nim przez frances Whistlblowal Haugen. Zarzuty, które Haugen powtarza się w Kongresie w tym tygodniu – były podstawą serii szkodliwych objawień przez Dziennik Wall Street w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Wyjątek od podstawowego zapasu technicznego była Tesla (NASDAQ: TSLA), która wzrosła 2,9%, aby przetestować poziom 800 USD po zaskakująco silnym dzielnicy, w którym dostawy wzrosły o ponad 70% z roku wcześniej pomimo światowego niedoboru wiórów To ma rywale hamstra w latach.

Wiadomości Tesli nie tylko wyciągnął pieniądze z powrotem do zapasów z nazwisk Rival EV – Lucid i Nio (NYSE: Nio) ADRS były oboje – ale także umieścić względną wydajność starszych producentów samochodów w niepożądanym świetle. General Motors (NYSE: GM) W piątek zgłosiły ostry spadek produkcji w ciągu kwartału z powodu niedoborów komponentów. Jednak GM Stock wzrósł o 3,7% w poniedziałek po głosowaniu Zaufania z silnika nr 1, pojazd inwestora aktywistycznego, który przyszedł do znaczenia w swoim ataku na politykę zmiany klimatu Exxona Mobil.

“GM, przy wsparciu naprawdę silnego zespołu zarządzającego i doskonałą deską, zdecydował, że zamierzają objąć przyszłość”. Silnik nr 1 Chris James powiedział CNBC. “Zamierzają wprowadzić inwestycje niezbędne, aby odnieść sukces podczas tego przejścia”.

gdzie indziej, Merck Stock Równoladek zysków dokonanych w piątek po zgłoszeniu zachęcającym do wczesnego etapu wyników z eksperymentalnego leku COVID-19, który może być pierwszym lekiem doustnym w celu skutecznego leczenia choroby. Pieniądze nadal wylały się z zapasów szczepionek W rezultacie, z Moderna (NASDAQ: MRNA) Tracenie 7,3%, a Biontech Stock Tracąc ponad 5%. Pfizer (NYSE: PFE) i Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) były szeroko niezmienione.