W tym tygodniu w EVS: AI Ultimatum Musk | Pro podsumowanie przez Investing.com

99ba0356a7784b16745743090431cc7c

W tym tygodniu w EVS: AI Ultimatum Musk | Pro podsumowanie przez Investing.com

© Reuters

Investing.com – Oto twoje cotygodniowe podsumowanie największych nagłówków w minionym tygodniu w przestrzeni pojazdów elektrycznych: Elon Musk szuka zwiększonej kontroli głosowania; BYD chce zdominować rynek indonezyjski; A Vinfast znajduje światło w nieudanym celu.

Uzyskaj takie wiadomości w czasie rzeczywistym, rejestrując się w InvestingPro .

AI Ultimatum Elon Musk

Tesla Inc (NASDAQ: TSLA), Elon Musk, uczyniło fale w tym tygodniu z ogłoszeniami na platformie mediów społecznościowych X (wcześniej Twitter), ujawniając, że dyrektor generalny jest “niewygodny” z rozszerzeniem roli Tesli w inteligencji sztucznej i robotycznej Bez zabezpieczenia minimum 25% kontroli głosowania. Piżmo, obecnie posiadające 13% zapasów Tesli, wyraził pragnienie wpływu bez bezwzględnej kontroli. Wskazał na otwartość na podwójną strukturę akcji, ale istnieją przeszkody po IPO Tesli.

Musk’s Musk’s Ostatnie zbycie Miliardy akcji Tesli w 2022 r., Mały finansować jego 44 miliard dolarów przejęcia na Twitterze, zwiększa złożoność jego dążenia do większej kontroli. Wizja CEO wykracza poza Teslę, ponieważ zasugerował opracowywanie produktów poza firmą, jeśli nie może zabezpieczyć pożądanego udziału.

Również odpowiedź na nowe rozporządzenie rządu USA, Tesla zmieniła szacunki dotyczące pojazdu elektrycznego. Aktualizacje na stronie internetowej Tesli wskazują na korekty różnych modeli, dostosowując się do rządu do dokładnej reprezentacji wydajności rzeczywistej. Zmiany te wahają się od drobnych korekt po bardziej znaczące zmiany, takie jak szacowany zasięg Model S, który spadał z 396 mil do 359 mil.

Tesli’s China Segment ujawnił w tym tygodniu, plany na ogólnokrajową wycieczkę na zaprezentowanie cyberprzestępczości. Chociaż określone daty nie zostały dostarczone, Musk wspomniał na platformie x Prototypy do wystawienia w Chinach, uznając wyzwania związane z uczynieniem pojazdu w kraju.

akcji TSLA zakończyło handel w piątek spadł o 5,15% na tydzień.

Jak zawsze InvestingPro subskrybentów otrzymali tę wiadomość.

W tym tygodniu w EVS: AI Ultimatum Musk | Pro podsumowanie przez Investing.com

Byd Eyes Indonesia

Chin’s BYD CO LTD Klasa A (SZ: 002594), obecnie największy na świecie producent pojazdów elektrycznych, wyznaczył swoje zabytki w Azji Południowo -Wschodniej.

przewyższając Teslę w czwartym kwartale, BYD osiągnęła niezwykłą sprzedaż pojazdów elektrycznych o 3,02 miliona w 2023 r., W większości na rynek chiński. Sukces firmy w Azji Południowo -Wschodniej jest przypisywany niedrogim modelom i strategicznym partnerstwom z lokalnymi dystrybutorami.

BYD wprowadziło trzy modele pojazdów elektrycznych w Indonezji, mające na celu ustalenie się jako lider rynku na południowym wschodzie Największa gospodarka w Azji. Dolphin Hatchback, Atto 3 SUV i Seal Sedan dołączają do istniejącej oferty BYD, która obejmuje już autobusy elektryczne i taksówki oferowane przez Indonezyjskich Partnerów.

w odważnym posunięciu, aby umocnić swoją pozycję w Tajlandii, Thai Dystrybutor BYD, Reve Automotive, planuje potroić swoje dealerzy w ciągu najbliższych dwóch lat. Obejmuje to dodanie 200 dealerów do końca 2025 r. I rozszerzanie ofert w pojazdach użytkowych i nowych segmentach samochodów pasażerskich.

Tajlandia, przyczyniając się do międzynarodowej sprzedaży BYD w Q3, pozostaje największym rynkiem zagranicznym BYD. Inwestycja 504 milionów dolarów w nową fabrykę w Tajlandii, która ma zostać otwarta w tym roku, podkreśla zaangażowanie BYD w kwitnący rynek tajski.

pozostaje ambitne

wietnamski producent pojazdów elektrycznych Vinfast Auto (NASDAQ: VFS) stawiał czoła wyzwaniom w osiągnięciu celu dostarczania 40 000 samochodów w 2023 r. Firma Cytował powolne przyjęcie EV w niektórych regionach, intensywną konkurencję i niepewne środowisko gospodarcze jako czynniki przyczyniające się do niedoboru.

, pomimo tego, że nie ma celu, Vinfast doświadczył godnego uwagi wzrostu dostaw w ostatnim kwartale 2023 r., Obserwując wzrost o 35% do 13 513 jednostek w porównaniu do trzeciego kwartału. Zastępca CEO sprzedaży, Tran Mai Hoa, przyznał trudne tło rynkowe, ale podkreślił znaczące zwiększanie dostaw pojazdów w czwartym kwartale.

Podczas gdy Vinfast nie zapewnił szczegółowego podziału sprzedaży specyficznej dla rynku, około 60% dostaw w drugim i trzecim kwartale zostało skierowanych w kierunku Green SM (GSM), partnera VinFast. GSM, operator taksówki z Wietnamu i leasing, jest głównie własnością CEO Vinfast, Pham Nhat Vuong.

Pomimo wyzwań dostawy, Vinfast pozostaje niedawno ambitny Odsłonięcie planów ustanowienia produkcji i baterii w Indiach. Firma obserwuje również ekspansję na więcej rynków na Bliskim Wschodzie, Ameryce Łacińskiej i Azji, w tym w Indonezji.

akcji VFS zakończyło handel w piątek o 6,66% na tydzień.

W tym tygodniu w EVS: AI Ultimatum Musk | Pro podsumowanie przez Investing.com