W razie tygodniowych roszczeń bezrobotnych wzrasta umiarkowanie przez Reuters

W razie tygodniowych roszczeń bezrobotnych wzrasta umiarkowanie przez Reuters

W razie tygodniowych roszczeń bezrobotnych wzrasta umiarkowanie przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Liczba Amerykanów złożonych nowych roszczeń dotyczących korzyści dla bezrobotnych wzrósł w zeszłym tygodniu i może wzrosnąć w nadchodzących tygodniach zakłóceń w stosunku do zakażeń Covid-19. Ludzie wyłączają się na zewnątrz nowo otwarty ośrodek kariery w P

Waszyngtonu (Reuters) – liczba Amerykanów zgłoszeń nowych roszczeń dotyczących świadczeń dla bezrobotnych wzrósł w zeszłym tygodniu i może wzrosnąć w nadchodzących tygodniach zakłóceń z szybkiego zakażenia Covid-19.

Wstępne roszczenia o świadczenia na bezrobocie państwa wzrosły 7000 do sezonowo dostosowanego 207 000 na tydzień zakończył się 1 stycznia 1, dział pracowniczy w czwartek. Roszczenia spadły do ​​200 000 w poprzednim tygodniu.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters mieli prognozę 197 000 aplikacji na najnowszy tydzień. Wnioski zazwyczaj rosną w sezonie wakacyjnym, ale ostry niedobór pracowników zakłócił ten sezonowy wzór, skutkujące niższe skorygowane sezonowo liczby roszczeń w ostatnich tygodniach. Na koniec listopada było 10.6 milionów otwarcia pracy.

“Niektóre firmy tymczasowo zamykają się po sezonie wakacyjnym, powodując wzrost zgłoszeń do świadczeń bezrobocia” Veronica Clark, ekonomista w Citigroup (NYSE: C) w Nowym Jorku. “Ponieważ niedobory robocze były trwałym problemem, a poziomy zatrudnienia są już niższe niż pożądane, efekt ten był znacznie mniejszy w ostatnim okresie świątecznym”.

Zatrukowanie tygodniowej zmienności, rynek pracy jest dokręcany, a roszczenia spadły z rejestracji wysokości 6.149 mln na początku 202020 r.

minut Rezerwy Federalnej 14-15 Polityki Rezerwy Opublikowanej w środę pokazał urzędnicy Fed postrzegał rynek pracy jako “bardzo mocno”. Bank centralny USA może być konieczne szybciej podniesienia stóp procentowych Zasoby zasobów, aby oswoić wysoką inflację, zgodnie z protokołami.

, ale ze Stanami Zjednoczonymi zgłaszającymi prawie milion nowych zakażeń Coronavirus w poniedziałek, najwyższy dziennik w dowolnym kraju na świecie, tymczasowy wzrost roszczeń jest prawdopodobne.

Niektóre dzielnice szkolne są zawieszenie uczenia się osobistych, co może zmusić pracowników pracujących, aby przyjąć obowiązki opieki nad dziećmi. Pracownicy dzwoniących w chorym, powodują, że niektóre firmy tymczasowo zamknęli lub skalują usługi.

Oddzielny raport w czwartek od Global Spacement Firmy Challenger, Gray & Christmas Pokazano Cuts Cuts Ogłoszony przez Pracodawców opartych na USA wzrosły o 28,1% do 19 052 w grudniu. Istotne zwolnienia pozostają jednak niskie, w sumie 321 970 miejsc pracy w 2021. Było to 86% od 2020 r.

“Sama liczba przypadków Covid będzie miała wpływ na rynek pracy, niezależnie od tego, jak są poważne choroby” – powiedział

Andrew Challenger, starszy wiceprezes na Challenger, Gray & Christmas. “Ci z obawami o bezpieczeństwo Covid będą nadal unikać ról osobistych”.

Dane dotyczące roszczeń nie ma wpływu na ściśle obserwowany raport o zatrudnieniu w grudniu, ze względu na opublikowanie w piątek, ponieważ spada poza okresem ankiety. Rząd badany przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe za sprawozdanie zatrudnienia w zeszłym miesiącu w połowie grudnia.

Według badania ekonomistów Reuters, płatki sparmowe prawdopodobnie wzrosły o 400 000 miejsc pracy w grudniu po rosnącego 210 000 w listopadzie. Stopa bezrobocia prognoza spadła do 4,1% od 4,2% w listopadzie.

Perspektywy Silnego Raportu Zatrudnienia zostały zwiększone przez krajowy raport o zatrudnieniu ADP w środę, co pokazało prywatne płace wzrosły o 807,00 miejsc pracy w zeszłym miesiącu. To skłoniły ekonomistów w Goldman Sachs (NYSE: GS), aby podnieść Ich grudniowe płace oszacuje o 50 000 do 500 000.

Miara zatrudnienia wytwarzania wzrosła do osiem miesięcy wysokości w grudniu, ankieta z Instytutu Zarządzania Dostawami pokazywała we wtorek.

.