Planowanie następnej recesji w USA, ekonomiści twierdzą, że nie są zirytowany długiem

Planowanie następnej recesji w USA, ekonomiści twierdzą, że nie są zirytowany długiem

Planowanie następnej recesji w USA, ekonomiści twierdzą, że nie są zirytowany długiem

Przez Howard Schneider

DENVER (Reuters)-ekonomiści są podzielone na kiedy Następna recesji USA nadchodzi, ale w dużej mierze zgadzają się: kraj musi walczyć z ogromnym programem fiskalnym, i być skłonni do przełknięcia deficytów, może zaćmienie Bilionów dolarów deficyt prowadzony przez administrację atutem w tym roku.

Przeszłość dyskusji koncentruje się na Rezerwy Federalnej jako silny pierwszy responder, i jak rośnie dług USA niesie własne ryzyko. Teraz porozmawiać o tym, ile pieniędzy powinno być wydane i gdzie powinno iść-czy w infrastrukturze i programach przeciwdziałania zmianom klimatycznym lub bezpośrednich płatności dla gospodarstw domowych.

W następnej recesji, Stany Zjednoczone powinny rozważyć "bardzo hojny pakiet," być może tak samo jak "1 700 000 000 000, Podwójna kwota dopuszczone do walki o recesji na początku 2009 w stromym spadku, Karen Dynan, były Fed i Skarbu Państwa Oficjalny teraz w Peterson Institute for International Economics, powiedział niedawno w dyskusji na temat światowych perspektyw gospodarczych.

"Mamy miejsca na rok obrachunkowy", powiedziała.

Postawy Pro-Debt są szeroko wspierane przez ekonomistów korporacyjnych, naukowców, analitycy czołgów, i prywatnych prognostów zarówno, a nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Japonia, z długiem dwukrotnie wielkości swojej gospodarki, nie miał problemów wydatków więcej. Podczas gdy sytuacja Japonii jest wyjątkowa w pewnym sensie, nawet w Europie więcej długu-ostrożne narody mogą otworzyć się na założeniu, że istnieją dobre powody, aby pożyczyć pieniądze, zwłaszcza w celu spełnienia pojawiających się zobowiązań w celu zmniejszenia uzależnienia od Paliw na bazie węgla, powiedział Jean Pisani-Ferry, starszy facet w Bruegel, Europejski Think Tank.

w walce ze zmianami klimatycznymi "może stać się pretekstem do działania roku obrachunkowego" w krajach, które byłyby ostrożne po prostu zwiększyć wydatki krótkoterminowe konsumpcji, powiedział.

PRZEMYŚLENIE SZERSZEJ

Przesunięcie w tonie długu publicznego przychodzi jak Europa stoi możliwe recesji, Gospodarka Chin zmniejszeniu, a obawy rośnie o możliwym spowolnić USA. W toku handlu USA-Chiny zostały, w międzyczasie, może prowadzić do długich i kosztownych dostosowań do mniej zglobalizowany system.

Konsensus, że główne rządy na świecie mogą pożyczyć-więcej jest napędzany przez prosty fakt: w okresie czasu, kiedy Stany Zjednoczone zostały wykonane, bilionów dolarów deficytu Fed był zaostrzenie polityki i Gospodarka USA rośnie szybciej niż oczekiwano, stopy procentowe obligacji rządowych USA pozostały niskie-a także notched, niektóre nowe rekordy.

Doprowadziło do szerszego przemyślenia na ile długu w krajach takich jak Stany Zjednoczone mogą bezpiecznie podjąć, zwłaszcza teraz, że długoterminowe tendencje, takie jak starzenie się populacji uważa się za stałą kotwicę na stopy procentowe. Ponieważ starsi ludzie oszczędzają więcej i więcej niż dług, twierdząc, że dostarczanie globalnych oszczędności rośnie i popyt na kredyt spada, koszt kredytu jest niższa.

-Para zajmujących się letniej inflacji-i fakt, że biliony dolarów w banku centralnym bondbuying w ostatnich latach popełnił błędy w generowaniu wiele z nich-i wydaje się, że nie ma powodu, aby sądzić, że Stany Zjednoczone stoi zbliża się "fiskalnych urwiska."

"To jest punkt demograficzny. Będziemy blisko zero-Dolna granica (na stopy procentowe) na zawsze, "fakt, że daje banki centralne mniej swobody do stymulowania gospodarki poprzez tradycyjne cięcia stóp procentowych, ale także daje więcej miejsca dla rządu pożyczyć, powiedziała Julia Coronado, były pracownik Fed i założyciel konsultanta makropolityki perspektywy.

Dług USA w stosunku do wielkości gospodarki "idzie bez względu na to, co… "Widać, politycznie, to się stało", powiedziała, bez silnego okręgu wyborczego w każdej z głównych partii argumentując za agresywną, krótkoterminową kontrolę wydatków. Kiedy Stany Zjednoczone zobaczyli jego nieskazitelny Rating kredytowy obniżona wśród politycznego impasu nad pułapem zadłużenia w 2011, a stopy procentowe wciąż spadły, "kilka żarówek poszedł do grona polityków głowy… To jak magiczne pieniądze. "

Język Coronado na seminarium poświęconym niedawnej konferencji Narodowego stowarzyszenia ekonomii biznesu, współczesnej teorii monetarnej, zestaw pomysłów, które utorują drogę do Stanów Zjednoczonych do wydawania znacznie większych kwot długu.

MMT opracowała plany opracowane przez niektórych demokratyczne kandydatów prezydenckich na gwarantowane programy zatrudnienia, jak również masowe proponowane wydatki na walkę ze zmianami klimatycznymi.

GŁÓWNY NURT

Ale nawet wśród ekonomistów głównego nurtu, rosnące zadłużenie-przynajmniej dla krajów o silnych walutach i instytucjach-nie jest już brudnym słowem. Z wpływem Fed i innych banków centralnych pozornie niedziałający, analityków politycznych reaguje w inny sposób na stagnacji gospodarczej, jak ekspansywny korzystania z automatycznych programów rozpocznie wysyłanie kontroli do prywatnych gospodarstw domowych, gdy tylko rozpocznie się recesja.

Coronado mówił obok Catherine Mann, główny ekonomista globalnego Citi, i Laurence Meyer, były Gubernator Fed znany jako Jastrzębia inflacja w 1990 roku. Wszystkie uzgodnione Stany Zjednoczone miały więcej miejsca do pożyczania, choć stosunek długu publicznego do produktu krajowego brutto, który jest obecnie około 76%, stale rośnie w przeszłości 90-100% poziom niektórych ekonomistów uważali za bardziej irytujące.

"Nie wiemy, ile miejsca w roku obrotowym. Jest o wiele więcej, powiedział Meyer. "Mamy możliwości i to niezaspokojone potrzeby społeczne".

w ubiegłym roku, w szczególności, odniesienia były kiedyś uważane za nienaruszalne, mniej i mniej wiążące, zwłaszcza dla Stanów Zjednoczonych. Rola kraju jako emitenta światowej waluty rezerwowej, a obraz jako bezpieczne i stabilne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej, utrzymuje popyt na wysokie zadłużenie USA, a stopy procentowe niskie, w świecie głodny "bez ryzyka" sposób inwestowania.

Prominentnych osobistości, takich jak byłego Światowego Funduszu Walutowego główny ekonomista Olivier Blanchard twierdzą, że duże, stabilne rządy nie powinny bać się pożyczyć dla społecznie lub ekonomicznie przydatnych projektów tak długo, jak stopy procentowe pozostają, jak teraz, w gospodarce jest wzrost.

Mann powiedział, że chociaż nie mogą być limity-i że Dolar uprzywilejowanych pozycji nie powinno być brane za pewnik-ważniejsze debaty teraz jest mniej o ile długu jest wydawane niż jak jest używany.

"To wszystko jak to, co zamierzasz zrobić?"-powiedziała. "Obniżki podatków czy wydatki? Jakie są mnożniki? Mogą tracić pieniądze i stało się złą rzeczą. Lub można go używać do czegoś, co skutecznie poprawia, że gospodarka ma zdolność do wzrostu i poprawy stawki.