VW zapłacić 3,5 miliona dolarów, aby rozwiązać Illinois Diesel Pozew przez Reuter

VW zapłacić 3,5 miliona dolarów, aby rozwiązać Illinois Diesel Pozew przez Reuter

VW zapłacić 3,5 miliona dolarów, aby rozwiązać Illinois Diesel Pozew przez Reuter

© Reuters. Zdjęcie: Volkswagen pojazdy siedzieć czeka na dostawę po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych w Chula Vista, Kalifornia, US 27 czerwca 2018 r. Reuters / Mike Blake

przez David Shepardson

Waszyngton (Reuters) – Volkswagen AG (OTC: VWagy) “S US Jednostka zapłaci 3,5 mln USD, aby rozwiązać pozew o stanie Illinois przeciwko niemieckim producentom na aktualizacje oprogramowania emisji wynikające z skandalu oszustwa Diesla 2015.

W zeszłym miesiącu, Sąd Najwyższy U.S. odrzucił Volkswagena (DE: VOBG_P), aby uniknąć pozwów stosowanych przez urzędników w innych państwach poszukujących odszkodowania. VW wcześniej ostrzegał o potencjalnych szkód astronomicznych w mieniach państwowych i lokalnych.

“Volkswagen celowo manipulowany pojazdami, których twierdził, że jest przyjazny dla środowiska, ale faktycznie uwalniały szkodliwe emisje,” Pełnomocnik Illinois Generalny Kwame Raoul powiedział w oświadczeniu.

. Rozliczenie Illinois jest warte około 300 dolarów za każdy z około 12 000 pojazdów.

“Niniejsza Umowa będzie w pełni rozwiązać dziedzictwa Illinoisa i umieścić tę sprawę za firmą, ponieważ koncentrujemy się na budowaniu przyszłości zrównoważonej mobilności,” powiedział Volkswagen.

we wrześniu VW zgodził się zapłacić 1,5 miliona dolarów w celu rozstrzygnięcia roszczeń środowiskowych z państwami nowego Hampshire i Montana.

Dwa inne państwa – Ohio i Texas – i dwa hrabstwa – Hillsborough County, Florida i Salt Lake County, Utah – mają oczekujące garnitury z udziałem około 35 000 pojazdów.

Volkswagen Wcześniej ustalone działania w USA skierowane przez skandal emisji przez ponad 20 miliardów dolarów, ale to nie osłabiło go z odpowiedzialności rządu lokalnego i państwowego, stwierdzono sąd odwoławczy.

W 2015 r. Volkswagen ujawnił, że użył wyrafinowanych oprogramowania do uniknięcia wymagań emisji tlenków azotu W prawie 11 milionach pojazdów na całym świecie. Wprowadzono również w błąd Agencję Ochrony Środowiska, która rozpoczęła zadawanie pytań w 2014 r.

oprócz wyposażenia pojazdów z “pokonującymi urządzeniami”, zanim zostali sprzedane, VW zainstalowała również aktualizacje oprogramowania po sprzedaży, co było zachowaniem w Illinois garnitur.

W tym czasie VW nie ujawnił prawdziwego celu aktualizacji, które miały na celu podniesienie oprogramowania używane do kontrolowania emisji.

W 2017 r., VW przyznał się do winnego do oszustwa, niedrożności sprawiedliwości i fałszowania oświadczeń w ramach osady 4,3 mld USD osiągnięte za pomocą Departamentu Sprawiedliwości U.S..

.