Visa, operacje mastercard zawieszenia w Rosji nad inwazją Ukrainy przez Reuters

Bbb04635f4144124c662d16520894cca

Visa, operacje mastercard zawieszenia w Rosji nad inwazją Ukrainy przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Karta kredytowa jest widoczna przed wyświetlonym logo wizy na tej ilustracji brać 15 lipca, 2021. Reuters / Dado Ruvic / Ilustracja

przez John McCrank

(Reuters) -U.S. Płatności Firmy Visa Inc (NYSE: V) i MasterCard Inc (NYSE: MA) w sobotę, powiedział, że zawieszają operacje w Rosji nad inwazją na Ukrainę, i że będą działać z klientami i partnerami, aby zaprzestać wszystkich transakcji.

W ciągu kilku dni, wszystkie transakcje zainicjowane z kartami wizowymi wydanymi w Rosji nie będą już działać poza krajem, a żadne karty wizowe wydane poza Rosją nie będą już działać w kraju, powiedziała firma.

“Jesteśmy zmuszeni do działania zgodnie z niesprowokowaną inwazją Rosji na Ukrainę, a niedopuszczalne wydarzenia, których byliśmy świadkami,” Al Kelly, dyrektor generalny wizy, powiedział w oświadczeniu.

U.S. Prezydent Joe Biden, W rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyr Zelenskiy z zadowoleniem przyjęła decyzje wizy i MasterCard, aby zawiesić ich działalność w Rosji, powiedział Biały Dom. [W1N2QI054]

“Prezydent Biden zauważył, że jego administracja jest ograniczona bezpieczeństwo, humanitarna i pomoc ekonomiczna na Ukrainie i ściśle współpracuje z Kongresem na zabezpieczenie dodatkowego finansowania”, dodał białego domu dodanego połączenia.

Przeniesienie przez firmy płatnicze mogą oznaczać większe zakłócenia dla Rosjan, którzy są usztywniające za niepewną przyszłość spiralnego inflacji, trudności gospodarczej i nawet ostrzejszego ściśnięcia na towary importowane.

bezprecedensowych sankcji zachodnich nałożonych na Rosję zamrożono większość z 640 miliardów dolarów banku centralnego w kraju; Zakazano kilku banków z systemu płatności globalnych SWIFT; i wysłał rubel w wolny spadek, usuwając jedną trzecią jego wartości w tym tygodniu.

w poniedziałek, Ukraina Chief Banku Kyrylo Shevchenko powiedział Nikkei Asia https:/asia.nikkei.com/edytor-s-picks/interview/ukraine-urges-Visa-and-mastercard-to-Halt-Russian-Cards2 bank centralny i zelenskiy wezwał wizę i MasterCard, aby zatrzymać transakcje kart kredytowych i debetowych wydanych przez rosyjskie banki w celu zwiększenia presji na reżim rosyjski, papier.

Rosnąca liczba firm finansowych i technologicznych zawiesza się operacje rosyjskie. PayPal Holdings Inc (NASDAQ: Pypl), ogłosiła decyzję wcześniej w sobotę.

System alternatywny

Sberbank Rossii Pao, największy pożyczkodawca Rosji, powiedział, że ruchy wizy i MasterCard nie wpłynęłyby użytkowników z kart informacyjnych w Rosji, zgłoszone wiadomości Tass.

Sberbank powiedział, że jego klienci będą mogli wycofać gotówkę, dokonać transferów, płacić zarówno w sklepach offline, jak i rosyjskie sklepy internetowe, ponieważ transakcje w Rosji przechodzą przez krajowy Krajowy system kart płatniczych, który nie zależy od systemów płatności zagranicznych, zgodnie z TASS.

Rosja podejmuje kroki w celu zwiększenia niezależności systemu finansowego od lat, zwłaszcza po powiązaniu z Zachodem pogorszyły się nad aneksjonatem Krymu w kraju w 2014 r.

Kraj ustanowił własny system komunikatów bankowych, znany jako SPFS, Alternatywą dla SWIFT i jego własny system płatności MIR rozpoczął działalność w 2015 r. Były częścią wysiłków Moskwy, aby opracować domowe narzędzia finansowe do lustra westernów, aby chronić kraj w przypadku poszerzania sankcji.

MasterCard i Visa miała znaczący biznes w Rosji. W 2021 r. Około 4% przychodów netto MasterCard pochodzi od działalności prowadzonej wewnątrz, do i poza Rosją. Tymczasem działalność prowadzona wewnątrz, do i na Ukrainie stanowiła 2% przychodów netto, zgodnie z zgłoszeniem we wtorek.

VISA zgłosiła również, że całkowite przychody netto z Rosji w 2021 r. Wyniosły około 4% całkowitej.

MasterCard, który działał w Rosji przez 25 lat, powiedział, że jego karty wystawione przez rosyjskie banki nie będą już wspierane przez sieci MasterCard, i że każda karta Spółki wydana poza Rosją nie będzie działać na rosyjskich handlowców lub bankomatach.

MasterCard powiedział, że zdecydował się zawiesić swoje usługi sieciowe w Rosji zgodnie z ostatnimi działaniami, aby zablokować wiele rosyjskich instytucji finansowych z sieci płatności Spółki, zgodnie z wymaganiami regulatorami na całym świecie.

VISA powiedział również w tym tygodniu, zablokował wiele rosyjskich instytucji finansowych z sieci zgodnie z sankcjami rządowymi nałożonymi na inwazję Moskwy na Ukrainę.

.