Ustępstwa Aon ue na 30 miliardów dolarów oferty Willis może nie wystarczyć: źródła Reuters

Ustępstwa Aon ue na 30 miliardów dolarów oferty Willis może nie wystarczyć: źródła Reuters

Ustępstwa Aon ue na 30 miliardów dolarów oferty Willis może nie wystarczyć: źródła Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: FILE PHOTO: Biurowiec z logo Aon jest postrzegany w Sydney

Foo Yun Chee

BRUKSELA (Reuters) – Oferta brokera ubezpieczeniowego Aon (NYSE: AON) sprzedaży aktywów w pięciu krajach UE i przejęcia docelowego Willis Towers Watson (NASDAQ: WLTW) ramię reasekuracji może nie wystarczyć, aby rozwiązać problemy związane z konkurencją UE, osób zaznajomionych z tą sprawą powiedział we wtorek.

Aon chce akwizycji, aby stworzyć największego na świecie brokera ubezpieczeniowego przed Marsh & McLennan Companies Inc (NYSE: MMC), ponieważ branża zmaga się z rosnącymi roszczeniami i nowymi wyzwaniami związanymi z pandemią COVID-19 i zmianami klimatycznymi.

W ubiegły piątek spółka z siedzibą w Londynie złożyła koncesje na rzecz unijnego strażnika konkurencji, który nie ujawnił szczegółów zgodnych ze swoją polityką. Watchdog często wymaga nabycia przedsiębiorstw do ustępstw, które wzmocnią rywali przed udzieleniem jej iść do przodu.

Aon zaproponowała sprzedaż Willis Re, jego największa koncesja, a willis niemieckich świadczeń emerytalnych i działalności konsultingowej. Zaoferowała również sprzedaż działalności firmy Willis w zakresie pośrednictwu ubezpieczeniowego we Francji, w tym francuskiej jednostki Gras Savoye, a także w Niemczech, Hiszpanii i Holandii, powiedział jeden z ludzi.

Ponadto, Aon oferuje sprzedaż całej nieruchomości Willis i wypadku portfela biznesowego obsługi dużych międzynarodowych w tych czterech krajach i innych aktywów europejskich do obsługi tych klientów, jak również jego finansowych i zawodowych linii, osoba powiedziała.

“Środek zaradczy nie odzwierciedla rzeczywistości rynkowej. Pomija wielonarodowe korporacje w innych krajach” – powiedziała osoba.

“Byłoby bardzo pomocne, gdyby Willis UK został zbycony, ponieważ znajduje się tam wiele specjalności. Aon musi zbyć globalną sieć Willisa. Lekarstwem jest tu Europa, nie zaspokaja potrzeb poza Europą” – powiedziała osoba.

Cyber business Willis, brytyjskie linie finansowe i zawodowe, jej globalna działalność lotnicza i kosmiczna są również częścią pakietu koncesji, podczas gdy brokerzy Willis we Włoszech, Portugalii i Niderlandach mogą zostać przeniesieni na nabywcę aktywów.

Komisja Europejska