Usługi Chin rośnie w najwolniejszych tempie w ciągu sześciu miesięcy, walka Covid kontynuuje inwestycje

Usługi Chin rośnie w najwolniejszych tempie w ciągu sześciu miesięcy, walka Covid kontynuuje inwestycje

Usługi Chin rośnie w najwolniejszych tempie w ciągu sześciu miesięcy, walka Covid kontynuuje inwestycje

© Reuters

przez Gina Lee

Investing.com – Sektor usług Chin rozszerzony w najwolniejszym tempie w ciągu sześciu miesięcy, prywatna ankieta pokazała w czwartek. Przemysł nadal walczy w trudnych środkach ograniczających, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wybuchów COVID-19.

Caixin Services Menedżerów Kupujący Indeks (PMI) wynosił 50.2 w lutym 2022 r., Niższy niż 50.9 przewidział w prognozach inwestycyjnych i 51,4 stycznia. 50-znak wskazuje wzrost.

Dane są zgodne z opublikowanym we wtorek, co pokazało, że nieprodukcja PMI dla sektora usług wynosiła 51,6. Produkcja PMI wynosiła 50,2, a PMI Caixin PMI wynosił 50.4.

Ciągłe ogniska COVID-19 w kraju opuściły sektor usług wrażliwych, a liczby odnoszące się do rekordu 50 000 w specjalnym regionie administracyjnym Hongkongu. Środki wdrożone w celu zawarcia Sprawy zwilżały zapotrzebowanie w sektorze, takich jak podróże.

nowej działalności eksportowej spadło drugi z rzędu miesiąca, choć w wolniejszym tempie. Oznaczało to kolejną redukcję płac w Firmy Usług Chin, ale upadek był mniejszy.

“Popyt na usługi zakontraktowane, podczas gdy dostawa rozszerzyła się w ograniczonym tempie. Rozprzestrzenianie się Covid-19 w kilku regionach boli działalność biznesowa firm usługowych,” Caixin Insight Group Starszy ekonomista Wang Zhe powiedział Reuters. Delikatesy

“powinny zwiększyć politykę wspierającej do zachęcenia zatrudnienia, wzmocnienie wsparcia strukturalnego dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz skutecznie zmniejszyć obciążenie podatkowe i koszty pozyskiwania funduszy dla firm”, dodał.

Fokus jest teraz prosto na 13. Krajowi Narodowym Kongresie Ludowy, którego piąta sesja roczna, która rozpoczyna się na Mar. 5. Rząd ujawni cele gospodarcze na 2022 r. I oczekiwania Rosną również więcej środków bodźców.

Badanie usług Caixin pokazał również, że presje inflacyjne zaczynają ułatwić. Pokazał również, że zaufanie na rok był w ciągu trzech miesięcy, ponieważ firmy zajmują się silnym ożywieniem gospodarczym z Covid-19.

.