US August Payrolls wzrośnie znacznie mniej niż oczekiwano, podczas gdy płace nagrzewa się przez Reuters

US August Payrolls wzrośnie znacznie mniej niż oczekiwano, podczas gdy płace nagrzewa się przez Reuters

US August Payrolls wzrośnie znacznie mniej niż oczekiwano, podczas gdy płace nagrzewa się przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Pomoc Poszukiwany znak jest publikowany na stojaku Taco w Solana Beach, Kalifornia, USA, 17 lipca 2017 r Reuters / Mike Blake / Photo

Nowy Jork (Reuters) – Wzrost zatrudnienia USA zwolnił więcej niż oczekiwano w sierpniu w sierpniu Miękkość popytu na usługi i uporczywe niedobory robotnicze jako zakażenia Covid-19 wzniósł się, ale tempo wystarczyło, aby utrzymać ekspansję gospodarczą.

Payrlls Nonfarm wzrosła o 235 000 miejsc pracy w ostatnim miesiącu po poniesieniu 1,053 mln w lipcu, dział pracowniczy w piątek. Stopa bezrobocia spadła do 5,2% od 5,4%. Ekonomiści odpytywane przez Reuters prognozowali spłaty bez nadzoru wzrostu o 728 000 miejsc pracy, a stopa bezrobocia spadająca do 5,2%.

Reakcja rynkowa:

zapasów: S & P E-mini futures Lekko rozszerzone zyski zatrzymały się następnie i wzrosły o 0,01%, wskazując na flattish otwartą na Wall Street

Obligacje: Wydajność Benchmark 10-letnia uwaga na krótko zanurzono, ale trwało ponad 2 bp na 1,3207%. Dwuletni rentowności skarbowe spadły do ​​0,2061%

Forex: Wskaźnik dolara obrócony 0,13% niższy od obrotu mieszkania przed danymi

Komentarze:

Thomas Hayes, Managing Member, Great Hill Capital, New York

“Zła wiadomość jest to, że przegapiona przez dwie trzecie oczekiwań, a dobrą wiadomością jest to, że daje okładkę Fed, aby odepchnąć zwężanie. Po prostu oznacza to więcej karmionych na dłużej.

“Domyślam się, że ogłoszenie będzie w listopadzie zamiast września i Wdrożenie prawdopodobnie będzie późno w tym roku lub bardziej prawdopodobne w przyszłym roku. Początek stożka w październiku jest teraz poza stołem. “

” Więc złych wiadomości to dobra wiadomość, jest nazwa gry z tym zadaniem raportem. “

Michael Arone, Główny strateg inwestycyjny, State Street Global Advisors, Boston

“Liczba jest dużym rozczarowaniem i jego jasnym wariancie Delta miała negatywny wpływ na gospodarkę pracy tego lata. Możesz powiedzieć, ponieważ rozrywka i gościnność nie dodała żadnych zadań i detalicznych rzeczywiście utraconych pracy. Sugeruje obszary, które są bardzo wrażliwe Pandemia cierpiała jako wariant Delta.

“rynki nadal sygnalizują pozytywne otwarte. Rentowności obligacji zaznaczyły niektórych. Inwestorzy stwierdzi, że może to spowoduje wprowadzenie Fed w utrzymaniu pod względem czasu zwężania. Rynki mogą być w porządku. Rynek jest zawsze Zainteresowany, że Fed rozpocznie przedwcześnie zaciągnąć politykę pieniężną. Liczba taca sugeruje, że wciąż jest jeszcze trochę czasu, zanim Fed rozpocznie się stożka.

David Petrosinelli, Starszy Trader, Insperex, Nowy Jork

“To nie jest dobra wiadomość dla zapasów, oczywiście. W tych liczbach było wiele krzyżówek koniec lata. Jednak pod koniec dnia wariant delta Covid zdecydowanie utrzymuje ludzi z siły roboczej.

“W raporcie jest inne rzeczy w raporcie. Średnie zarobki godzinowe było duże, a stopa bezrobocia była aż do. Istnieje pewne rzeczy, które uderzyły w śruby, ale nagłówek liczba utworzonych zadań była zdecydowanie mniejsza, zdecydowanie rozczarowanie. ”

Steve Rick, Główny ekonomista, Cuna wzajemna grupa, Madison, Wisconsin (e-mail)

“Po silnych zatrudnieniu zyskuje z lipca, rozczarowuje się, aby zobaczyć sierpniowe zadania nie spełniające oczekiwań. Jednak nie jest to całkowicie zaskakujące Pojawienie się wariantu Delta, który nadal pokonał już zranione sektory rozrywki i gościnności. Choć jest zniechęcając, że rynek pracy nie mógł utrzymać pędu przed szybkim wzrostem, pokazuje nam, że naszym najlepszym sposobem na prawdziwy ożywienie gospodarcze Kontynuuje prace w pełni zawierającej przypadki COVID-19.

“Początek lata wykazało wzrost wzrostu gospodarczego, ponieważ przypadki Covid-19 spadły, a ludzie zostali zaszczepiani. W samej lipcu, 943 000 miejsc pracy dodano do gospodarki, a bezrobocie spadło do 5,4%, najniższy od rozpoczęcia pandemii. Średni wzrost przez trzy miesiące przed lipcem wyniósł 567 000. Chociaż znowaliśmy się ponownie z numery Capsing Case Numbers, to lato zilustrował potencjał odbicia gospodarczego. ”

Peter Cardillo, Główny Ekonomista Rynek, Spartan Capital Securities, Nowy Jork

“To katastrofa. Weszła w szacunkach W 61,7%

“Co to znaczy? Oznacza to, że rynek prawdopodobnie spotka się z letnią sesją handlową.

. “Nie umieszcza ciśnienia na karmienie, aby stworzyć ogłoszenie o stożkowaniu, ale osądzając z tego, co widzę, jest to wpływ odrodzenia Covid i sektora usług, ludzie pozostają w domu, a to się zmieni.

” Te liczby są Słaby teraz, ale wzmocni się w miesiącach, aby pojawić się, gdy skończy się dodatkowe bezrobocie.

“Płace godzinowe to wskazówek, że ludzie będą domagać się więcej pieniędzy, a zagrożeniem wirusem, a firmy zaczną podnieść wynagrodzenia.

” Spójrz na cenę złota. To zależy. Stawki są wyższe. To ze względu na wzrost płac godzinowych. Rynek mówi ci, że inflacja wynagrodzenia nie jest tak daleko.

(skompletowane przez Global Finance & Markets Breaking News Team)