Upadłości firmy w Wielkiej Brytanii uderzyły w nową pandemię w listopadzie przez Reuters

Upadłości firmy w Wielkiej Brytanii uderzyły w nową pandemię w listopadzie przez Reuters

Upadłości firmy w Wielkiej Brytanii uderzyły w nową pandemię w listopadzie przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Ogólny widok Canary Wharf Financial District w Londynie, Wielkiej Brytanii 25 kwietnia, 2021. Obraz wykonany 25 kwietnia z dronem. Reuters / Kevin Coombbs

Londyn (Reuters) – Spółka niewypłacalności w Anglii i Walii wzrosła w zeszłym miesiącu na swój najwyższy poziom od stycznia 2019 r., Przekraczając poziomy wstępne po raz pierwszy, dane rządowe pokazały w piątek.

Usługa upadłościowa, agencja rządowa, zarejestrowana 1,674 upadłości biznesowych w listopadzie, w latach 1410 w październiku. Obejmuje to głównie dobrowolne likwidacje przedsiębiorstw, ale także firmy wchodzące do administracji i obowiązkowych likwidacji.

Objętość zamknięć biznesowych gwałtownie spadła w ubiegłym roku, kiedy wiele przedsiębiorstw utrzymywano na poparcie życia przez rządowe programy wsparcia Covid. Pojemność sądowa została zmniejszona, a wierzyciele stanęli przed ograniczeniami do podejmowania działań prawnych do niedawna, spowalniając proces rozpuszczania firmy.

“czasy są trudne dla przedsiębiorstw w Anglii i Walii, ponieważ pandemia nadal podejmuje opłatę na gospodarkę i firmy, które go prowadzą”, powiedział Christina Fitzgerald, wiceprezesa upadłości i restrukturyzacji korpusu handlowego R3. “W ciągu ostatnich kilku tygodni przedsiębiorstwa zostały uderzone przez potrójne Whammy o zwiększone koszty, problemy z łańcuchem dostaw i rosnące przypadki Covid”.

Był to podobna historia w Szkocji, gdzie upadłości firmy wzrosły w listopadzie na najwyższym poziomie, ponieważ miesięczne zapisy rozpoczęły się w styczniu 2019 r.