UK Set dla najbardziej rozpowszechnionych wynagrodzeń w ciągu ponad dekady – CBI przez Reuters

UK Set dla najbardziej rozpowszechnionych wynagrodzeń w ciągu ponad dekady - CBI przez Reuters

UK Set dla najbardziej rozpowszechnionych wynagrodzeń w ciągu ponad dekady – CBI przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: Pracownicy chodzą do pracy w godzinach porannych Rush Hour w dzielnicy finansowej Wharf Canary Wharf w Londynie, Wielkiej Brytanii, 26 stycznia 2017 r Reuters / Eddie Keogh / Plik 2/2

przez David Milliken

Londyn (Reuters) – Bardziej brytyjscy pracodawcy planują wynagrodzenie wzrostu niż w dowolnym momencie od globalnego kryzysu finansowego, gdy walczą o rekrutację personelu po pandemii Coronavirus i Brexit, dane z Konfederacji brytyjskiej branży wykazały w poniedziałek.

CBI powiedział, że 44% przedsiębiorstw przeznaczonych do podniesienia wynagrodzeń zgodnie z inflacją i 24% planowaną powyżej wynagrodzenie inflacji, najwyższego łącznego procentu, ponieważ rozpoczął badania przedsiębiorstw na ten temat w 2009 r.

“Intencje wynagrodzenia rosną Zarząd jako firmy Repen i gospodarka odzyskuje, “Matthew Percival, powiedział dyrektor umiejętności CBI, dyrektor umiejętności i integracji.

Jednak ostrzegł Przedsiębiorcy prawdopodobnie przekazały wyższych rachunków wynagrodzeń do swoich klientów, chyba że wydajność poprawiła się, zwłaszcza tak wiele potrzebnych do spłaty pożyczek wyjętych w zeszłym roku w pandemii.

Perspektywa wyższych cen prawdopodobnie dotyczy Banku Anglii, ponieważ jego decydenci spotykają się w tym tygodniu. Boe spodziewa się krótkoterminowego wzrostu inflacji z powodu wyższych cen ropy naftowej i wąskich wąskich wąskich sieci, ale tak daleko powiedział, że nie oczekuje, że trwałe presję inflacyjną na rynku pracy.

Tuż ponad trzy czwarte 422 firm ankietowanych przez Sieć CBI i Rekruterzy Pertups Network pod koniec sierpnia, wspomniane niedobory robocze boli konkurencyjność, najwyższy odsetek w ciągu ponad pięciu lat.

CBI odnowiła swoje wezwanie do rządu, aby złagodzić ograniczenia wizowe post-Brexit na pracowników Unii Europejskiej z umiejętnościami na żądanie.

Oddzielnie, produkcja Ciała handlu sprawiają, że Wielka Brytania Jego członkowie widzieli najszybszy wzrost produkcji w ponad 30 latach i oczekiwano, aby powrócić do poziomów pre-pandemicznych do końca 2022 r., prędzej niż wcześniej prognozowana.

“Perspektywy wzrostu nadal przyspiesza dla producentów jako gospodarek w domu i za granicą nadal otwierają się. Jednak niedobory łańcucha dostaw, a szybko rosnący wzrost kosztów wysyłki grożą na drodze do szybszego wzrostu”. Wielkiej Brytanii Executive Stephen Phipson powiedział.

Make UK skrytykował również niedawną decyzję rządową w celu podniesienia składek na ubezpieczenie społeczne pracodawców.