UE zastępuje ponad 4 mld euro w funduszach klimatycznych dla biedniejszych krajów przez Reuters

UE zastępuje ponad 4 mld euro w funduszach klimatycznych dla biedniejszych krajów przez Reuters

UE zastępuje ponad 4 mld euro w funduszach klimatycznych dla biedniejszych krajów przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Turbiny wiatrowe są widoczne na górze w pobliżu miasta Karystos, na wyspie Evia, Grecja, 16 kwietnia 2021. Reuters / Alkis Konstantinidis

przez Kate Abnett

Strasburg (Reuters) – Unii Europejskiej w środę Zobowiązanie Aby zwiększyć wsparcie finansowe, aby pomóc biedniejszym krajom walczyć ze zmianami klimatu i dostosować się do jego wpływu, i wezwał również w Stanach Zjednoczonych, aby zwiększyć się.

“Proponujemy teraz dodatkowe 4 mld euro na finanse klimatyczne do 2027 r.” Przewodniczący Komisji Europejskiej Ursula von Der Leyen powiedział w mowie polityki w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

“, ale spodziewamy się również Stanów Zjednoczonych i naszych partnerów, aby wzrosły. Jest to niezbędne, ponieważ zamknięcie luki finansowej klimatu razem, USA i Unia Europejska byłaby tak silnym sygnałem dla globalnego przywództwa klimatu”.

Dodatkowe 4 mld euro to Całkowita kwota na okres 2021-2027. Pochodzi z budżetu UE, powiedział rzecznik Komisji.

UE ma już roczne 25 mld USD w finansowaniu klimatu, powiedział Von Der Leyen. Oczekuje się, że Finanse Klimatyczne

ma być decydującą kwestią na szczycie COP26 Organizacji Narodów Zjednoczonych w listopadzie, gdzie światowe liderzy będą próbować uzgodnić zobowiązania do cięcia emisji szybciej, aby stać się kręcić katastrofalne zmiany klimatu.

Z siedmioma tygodniami, aby przejść do COP26, pieniądze pozostają bólem punktem.

krajów bogatych dotychczas nie udało nam się dostarczyć zobowiązań z 2009 r. W celu zapewnienia 100 mld USD rocznie w finansach klimatycznych do biedniejszych krajów do 2020 r.

bez wsparcia z bogatych narodów, krajów rozwijających się mówią, że nie mogą uczynić ogromnych inwestycji wymaganych do odeszła swoich gospodarek z paliw kopalnych i na czystą energię lub wzmocnić infrastrukturę, aby poradzić sobie z klimatem wpływ.

urzędników państwowych w Indiach – czwarty największy na świecie emiter gazów cieplarnianych, które ogrzewają planetę po Chinach, Stanach Zjednoczonych i UE – powiedziało wszelkie dalsze zobowiązanie do zmniejszenia śladu węgla ich kraju, zależy od finansowania z krajów bogatych.

Stany Zjednoczone zastawione w kwietniu do podwojenia swoich publicznych finansów klimatu dla krajów rozwijających się do 2024 r. W porównaniu ze średnimi poziomami podczas administracji Obamy, chociaż eksperci i kampanie wzywają największą gospodarkę na świecie, aby zrobić więcej.

krajów zamożnych razem przyczyniły się do prawie 80 miliardów dolarów w 2018 r. Unia Europejska i jego państwa członkowskie są, podjęte razem, największych dostawców takich środków, zgodnie z OECD.

Von Der Leyen powiedział, że UE podwoiłoby również swoje międzynarodowe finansowanie w celu ochrony bioróżnorodności, bez określania kwoty.

.