UE do rozszerzenia wsparcia na sektorów wina, owoców i warzyw przez Reuters

UE do rozszerzenia wsparcia na sektorów wina, owoców i warzyw przez Reuters

UE do rozszerzenia wsparcia na sektorów wina, owoców i warzyw przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Pracownik zbierania winogron w Domaine Pinson Vineyard w Chablis, Francja, 21 września 2021. Zdjęcie zrobione z dronem 21 września 2021. Reuters / Pascal Rossignol

Bruksela (Reuters) – Komisja Europejska powiedziała w środę, którą byłoby Zwiększ wsparcie i rozszerzenie istniejących środków na wina, owoce i sektorów warzyw, po tym, jak cierpiały z powodu sprężynowych mrozów, powodzi i fal ciepła w tym roku.

komisarz rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział, że problemy z sektorami pojawiły się na szczycie trudnego 2020 z powodu kryzysu COVID-19.

“Te bardzo potrzebne środki wsparcia będą (ulgi) producentom w całej UE w tych trudnych czasach, na szczycie tych już przedstawionych w 2020 r. I przedłużył w 2021 r.” – powiedział.

W przypadku wina, wkład budżetu UE w ubezpieczenie zbiorów zostało zwiększone do 80% z 70%, a blok podwoił wsparcie Zapewnia on koszt utworzenia funduszy inwestycyjnych.

W przypadku owoców i warzyw UE zapewni odszkodowanie organizacjami producentów o co najmniej 85% zeszłorocznych poziomów produkcji, nawet jeśli wartość tegoroczna jest niższa.

Odszkodowanie jest oferowane, jeśli produkcja spadła co najmniej 35% z poprzedniego roku z powodu klęsk żywiołowych, zdarzeń klimatycznych, chorób roślinnych lub zakażenia szkodników.

Komisja już zaoferowała wsparcie dla sektora wina, wraz z działaniami w 2020 r., W tym zapewnienie większej liczby funduszy na konwersję winnic i zielonych zbiorów. Inne środki pomogły producentom owocom i warzywom.

Te “środki elastyczne” zostałyby przedłużone do 15 października 2022 r., Komisja powiedziała.

.