U.

U.

U.

© Reuters. Plik Photo: Pracownik Bezpieczeństwa Obrońcy przenosi produkty wewnątrz ich magazynu w Plainview, Nowy Jork, USA, 24 marca, 2021. Reuters / Shannon Stapleton / plik Photo

Waszyngton (Reuters) – USA zapasy hurtowe wzrosły więcej niż początkowo oszacowane w czerwcu jako Firmy uzupełniają zapasy, aby spełnić solidne wydatki konsumentów.

Departament Commerce powiedział w piątek, że hurtowe zapasy wzrosły 1,1%, zamiast 0,8%, jak szacowany w zeszłym miesiącu. Zapasy na hurtowni zaawansowane 1,3% w maju. Wywnury hurtowe wzrosły o 10,5% w czerwcu z roku wcześniej.

zapasów są kluczową częścią produktu krajowego brutto. Składnik zapasów hurtowych, które przechodzi do obliczenia PKB wzrosły o 1,2% w czerwcu.

Rząd zgłosił w zeszłym tygodniu, że wydatki konsumentów odebrane w drugim kwartale, z nakładami na towary rosnące solidnie, nawet gdy popyt obraca się Powrót do usług ze względu na szczepienia COVID-19. Dwucynowy wzrost wydatków konsumpcyjnych w ostatnim kwartale pomógł podnieść poziom PKB powyżej jego szczytu w czwartym kwartale 2019 r.

zapasów biznesowych wyczerpanych na szybki klips w drugim kwartale. Deficyt handlu towarami doprowadziło do rekordu wysokiego w czerwcu, gdy import wzrósł na wysoki czas, rząd zgłoszony w czwartek.

Sprzedaż na hurtowni wzrosła 2,0% w czerwcu po wspinaniu się o 0,8% w maju. W czerwcu przyjęcia sprzedaży wziąć hurtowni 1,22 miesięcy, aby wyczyścić półki, z 1,23 w maju.

.