U.. Uprawnienia na rynku pracy nad cotygodniowo bezrobotnymi twierdziami, zwolnienia trafiły 24-letnią przez Reuters

U.. Uprawnienia na rynku pracy nad cotygodniowo bezrobotnymi twierdziami, zwolnienia trafiły 24-letnią przez Reuters

U.. Uprawnienia na rynku pracy nad cotygodniowo bezrobotnymi twierdziami, zwolnienia trafiły 24-letnią przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: In-N-Out Burger reklamuje pracowników w swoich restauracjach Lokalizacja w Encinitas, Kalifornia, USA, Maj 10, 2021. Reuters / Mike Blake / Plik Photo / Photo Zdjęcie

przez Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – Liczba Amerykanów złożonych nowych roszczeń dla korzyści bezrobotnych spadł w zeszłym tygodniu, podczas gdy zwolnienia spadły na najniższy poziom w ponad 24 latach w sierpniu, sugerując, że rynek pracy pobierał naprzód nawet jako nowe zakażenia Covid-19.

Cotygodniowe bezrobocie Raport z Departamentu Pracy w czwartek, najważniejsze dane dotyczące zdrowia gospodarki, wykazały również liczbę osób na temat stacjonarnych rolek bezrobocia w państwie spadku do 17-miesięcznego nisko w trzecim tygodniu sierpnia.

Spadek zwolnień powinny pomóc w ułatwieniu obaw o gospodarce, nawet jeśli sierpnia ściśle obserwowała raport o zatrudnieniu w piątek przedstawia spowolnienie wzrostu płac wolnego.

“Niezależnie od jutrzejszego raportu, pamiętaj, że cotygodniowe obróbki bezrobotne mówią, że śruby rynku pracy nadal dokręcają,” powiedział Chris Rupey, główny ekonomista w Fwdbonds w Nowym Jorku. “Nie ma znaku, że wariant Delta prowadzi do strat pracy w całym kraju”.

Wstępne roszczenia dotyczące zasiłków na bezrobocie państwowe spadły o 14 000 do sezonowo 740.000 na tydzień zakończony 28 sierpnia, najniższy poziom od połowy marca 2020 r., Kiedy obowiązkowe zamknięcia nieistotnych przedsiębiorstw były egzekwowane do spowolnienia pierwszej fali CoronaVirus.

Istnieje godne znaczenia w aplikacjach w Kalifornii, Illinois i Wirginii, podczas gdy Ohio i Missouri zgłosiły duże wzrasta. Ekonomiści ankietli przez Reuters mieli prognozę 345 000 aplikacji na najnowszy tydzień.

roszczeń spadły z rejestracji 6.149 mln na początku 20 kwietnia 2020. Jednak pozostają powyżej 200 000-250 000 zakres oglądany jako zgodny ze zdrowymi warunkami rynku pracy.

Najnowsza fala przypadków COVID-19, napędzana przez wariant delta koronawirusa, a ostry niedobór pracowników pozostawił niektórych ekonomistów oczekujących umiarkowanych zysków pracy w sierpniu. Wskaźniki rynku pracy w zeszłym miesiącu były mieszane, z miarą fabrycznego umów o pracę i prywatnych wynagrodzeń związanych z oczekiwaniami. Ale zatrudnianie małych firm przyspieszonych i poglądy konsumentów na rynku pracy pozostały dość optymistyczne.

zapasów na Wall Street handlowały wyższy, z indeksem S & P 500 dotykającą rekordu wysoko. Dolar poślizgnął się przed koszem walut. Ceny skarbowe USA były mieszane.

pracowników Niedobory

Podczas gdy Dane z roszczeniami zeszłokrotnego nie ma łożyska w sierpniu raportu o zatrudnieniu, ponieważ spada poza okres badania, aplikacje terytorialne w zeszłym miesiącu. Raport roszczeń pokazał Liczba osób kontynuujących otrzymywanie korzyści po początkowym tygodniu pomocy zanurzone 160 000 do 2,748 mln w tygodniu zakończył się 21 sierpnia, najniższy poziom od połowy marca 2020 r.

Według badania ekonomistów, odpłatami marszczy, prawdopodobnie wzrosły 750 000 miejsc pracy w zeszłym miesiącu po wzroście o 943 000 lipca.

“Spodziewamy się, że sprawozdanie zadań, aby pokazać, że gospodarka nadal dodawała zadania w szybkim tempie w sierpniu, definiując ogniska wariant Delta Covid-19 w całym kraju” – powiedział Julia Pollak, główny ekonomista w Ziprecruiter.

, że optymizm został podkreślony przez oddzielny raport w czwartek od globalnego spacerowego firmy Challenger, Gray & Christmas Wyświetlono obniżki zadań ogłoszonych przez pracodawców z siedzibą w USA zmniejszył 17% do 15 723 w sierpniu, najniższy numer od czerwca 1997 r. Do tej pory w tym roku, Pracodawcy ogłosili 247.326 Cuts, w porównaniu z 87% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

. Pandemia stała dynamika rynku pracy, tworzenia niedoborów pracujących nawet 8,7 mln osób jest oficjalnie bezrobotni. Pod koniec czerwca nastąpiło rekordowe 10,1 mln otwarcia pracy. Brak niedrogiej opieki nad dziećmi, obawy o kontraktowanie Coronavirus, hojne świadczenia bezrobocia finansowane przez rząd federalny, a także emerytury związane z pandemią i zmiany kariery zostały obwinione na rozłączenie.

Crunch Crunch ma ułatwić od początku we wrześniu. Finansowany przez rząd świadczenia na bezrobociu wygaśnięcie 6 września i szkoły ponoszą go do uczenia się osobistych.

, ale szybkie przypadki Covid-19 może spowodować niechęć do niektórych osób do powrotu do siły roboczej. Raport roszczeń wykazały około 12,2 miliona osób otrzymujących świadczenia w ramach wszystkich programów w połowie sierpnia. Numer ten ma się ostro upuścić po następnym poniedziałkowym wygaśnięcie programów rządowych, które wpłynie około 7,5 miliona ludzi.

Około 25 stanów LED przez Republikanów Gubernatorów zakończył rozszerzone korzyści kilka miesięcy temu. Te kroki nie doprowadziły do ​​wzrostu zatrudnienia, pozostawiając niektórych ekonomistów do ostrożności przed oczekiwaniami w celu zwiększenia pula pracy.

“Wiele stanów już zakończyło programy przed wygaśnięciem federalnym, ale do tej pory nie zobaczyliśmy jeszcze wyraźnych zmian związanych z końcami tych programów w wielu różnych zmiennych, które studiowaliśmy – powiedział Daniel Silver, ekonomista na JPMorgan (NYSE: jpm) w Nowym Jorku.

Ożywienie rynku pracy zyskuje parą pomimo spowolnienia aktywności gospodarczej spowodowanej przez najnowsze fali koronawirusowej, zanikając bodziec fiskalny i ograniczenia dostaw. W wyniku wygaśnięcia rozszerzonych korzyści, tygodniowe kontrole bezrobocia dla prawie 3,0 mln osób zostaną zmniejszone o 300 USD, których ekonomiści mówią, boli konsument wydatki.

, ale umiarkowanie wzrośnie prawdopodobnie może być złagodzone przez kurczący się deficyt handlowy. Gap handlowy zawężał 4,3% do 70,1 mld USD w lipcu, dział Commerce w oddzielnym raporcie w czwartek.

ekonomistów znacznie zaznaczyli szacunki produktu krajowego brutto w trzecim kwartale do niskiego poziomu w wysokości 2,9% wskaźnikowej stawki z tak wysokiej jak 9% tempa. Gospodarka wzrosła w stawce 6,6% w drugim kwartale.

“Spowolnienie nie jest szerokie oparte i przede wszystkim odzwierciedla zwrot z wydatków na bodźców i ciągłe kwestie dostaw” – powiedział Ellen Zentner, Główny Ekonomista Morgan Stanley (NYSE: MS) w Nowym Jorku.

.