U.. Sprzedaż detaliczna skakać najwyżej od marca, polewanie prognozom Bloomberg

U.. Sprzedaż detaliczna skakać najwyżej od marca, polewanie prognozom Bloomberg

U.. Sprzedaż detaliczna skakać najwyżej od marca, polewanie prognozom Bloomberg

© Bloomberg. Klienta w masce ochronnej czeka, aby wymeldować się w sklepie z depotem domowym w Pleasanton, Kalifornia, USA, w poniedziałek, 22 lutego, 2021. Home Depot Inc. ma zostać zorientowany zysk Figurki 23. Fotograf: David Paul Morris / Bloomberg

(Bloomberg) – amerykańska sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku przez okres trzeciego miesiąca, ponieważ wyższe ceny zwiększone wpływy handlowe i popyt gospodarstwa domowego pozostały sprężyste.

Wartość ogólnych zakupów detalicznych wzrosła o 1,7% w zeszłym miesiącu, najwięcej w siedmiu miesiącach, po zmianie w górę 0.8% zaliczki we wrześniu, Departament Commerce pokazano wtorek. Z wyłączeniem pojazdów gazowych i silnikowych, sprzedaż zyskała 1,4% w październiku. Figury nie są regulowane do zmian cen.

Mediana szacunkowa w badaniu ekonomistów Bloomberg wezwała do 1,4% zaliczki w ogólnej sprzedaży detalicznej.

Szeroki zysk w wydatkach podkreśla, jak Podwyższone oszczędności i rosnące płace pomogły Amerykanom utrzymać solidne tempo wydatków towarowych. Chociaż całkowitą sprzedaż detaliczną są zwykle powyżej poziomów pre-pandemicznych, niedawna zawalona napędzana inflacją w nastrojach konsumpcyjnych ryzykuje przyszłego odpuszczania popytu. Ceny

U. Dane dotyczące wydawania konsumentów dostosowanych do inflacji na październik zostaną uwolnione w przyszłym tygodniu.

Wyniki z Walmart (NYSE: WMT) Inc. i Home Depot Inc. (NYSE: HD) Wcześniej we wtorek pokazał gospodarstwa domowe szeroko utrzymując solidne zapotrzebowanie na towary, nawet jako wyższa inflacja ściska mocy zakupu. Porównywalna sprzedaż w Walmart w najnowszym kwartale przekroczyła prognozy, podczas gdy home-ulepszała detalista Home Depot zgłosił silniejsze niż oczekiwano wyniki.

© 2021 Bloomberg L.P.