U.S. Zapasy biznesowe rosną solidnie w czerwcu przez Reuters

U.S. Zapasy biznesowe rosną solidnie w czerwcu przez Reuters

U.S. Zapasy biznesowe rosną solidnie w czerwcu przez Reuters

© Reuters.

Waszyngton (Reuters) – U.S. Zapasy biznesowe silnie wzrosły w czerwcu, choć surowcy niedobory nadal uwalniają wysiłki detalistów pojazdów silnikowych do uzupełnienia.

zapasów biznesowych wzrosła o 0,8% po przewidywaniu 0,6% w maju, Departament Commerce powiedział we wtorek. Zapasy są kluczowym elementem produktu krajowego brutto. Wzrost czerwiec był zgodny z oczekiwaniami ekonomistów.

zapasów wzrosły 6,6% w okresie roku na rok w czerwcu.

zapasów detalicznych zyskał 0,3% w czerwcu, jak oszacowano w zaliczkowej raporcie opublikowanym w zeszłym miesiącu. Który nastąpił 0,9% spadku w maju.

zapasów pojazdów silnikowych zmniejszyły się o 0,3% w zeszłym miesiącu. Globalny niedobór półprzewodnikowy jest podcięcie produkcji auto, co prowadzi do zasilania zapasów i przytrzymując sprzedaż detaliczną.

Inwentaryzacje detaliczne z wyłączeniem autos, które idą W obliczeniem PKB wzrósł 0,5%, zamiast 0,6%, jak szacowany w zeszłym miesiącu.

zapasów biznesowych zostały wyczerpane na szybkim kleju w drugim kwartale, amidowy dynamiczny popyt krajowy napędzany masywnym bodźcem fiskalnym i ponownego otwarcia gospodarki po zakłóceniom na początku pandemii Covid-19.

Rząd zgłosił w zeszłym miesiącu, że wydatki konsumentów odebrane w drugim kwartale, z nakładami na towary rosnące solidnie, nawet gdy popyt obraca się z powrotem do usług ze względu na szczepieniach COVID-19. Dwucyfrowy wzrost wydatków konsumpcyjnych w ostatnim kwartale pomógł podnieść poziom PKB powyżej jej szczytu w czwartym kwartale 2019 r. Oczekuje się, że przebudowa spisu

ma zasadniczo wspierać wzrost gospodarczy w drugiej połowie roku.

zapasów hurtowych wzrosły o 1,1% w czerwcu. Zapasy w producentów zaawansowane 1,0%.

sprzedaży biznesowej wzrosła o 1,4% w czerwcu po spadku 0,2% w maju. W czerwcu przyjęto w czerwcu, trwa 1,25 miesięcy w celu usunięcia półek, w dół od 1,26 miesięcy w maju.